Na Strakonicku měli na MDŽ napilno hasiči

09.03.2018
Na Strakonicku měli na MDŽ napilno hasiči

17_e02a98b6_pozar.jpg jc2.jpg

Napilno měla 8. března po nástupu do práce směna "C" strakonických profesionálních hasičů. Během přibližně půl hodiny došlo v dopoledních hodinách na Strakonicku ke dvěma požárům. Hasiči likvidovali požár kotelny ve Střelských Hošticích a požár transformátoru fotovoltaické elektrárny v Čejeticích.

aas.jpg

Profesionální hasiči ze stanice Strakonice a jednotka SDH obce Střelské Hoštice byli v 8:18 hodin ve Střelských Hošticích vysláni k ohlášenému požáru domu.

mm.jpg

V rámci mezikrajské výpomoci do Střelských Hoštic vyjeli také profesionální hasiči ze stanice Horažďovice. Ti také provedli prvotní průzkum. Oknem se dostali do sklepa a ohnisko požáru našli v kotelně. Požár okamžitě lokalizovali a následně zlikvidovali. Uvnitř domu nikdo nebyl. Poté požár předali strakonické jednotce a zásah ukončili. Strakoničtí profesionálové a místní dobrovolní hasiči vše, co bylo v kotelně, museli vynést ven na volné prostranství a dohasit. Výše vzniklé škody činí 100 000,-, příčinou vzniku požáru pak nedbalost majitele při obsluze kotle, hořlavé materiály v blízkosti kotle na tuhá paliva.

aas.jpg

Další požár likvidovala profesionální jednotka ze stanice Strakonice v Čejeticích. Zde byl v 8:57 hodin ohlášen požár fotovoltaické elektrárny. Jako posilové jednotky byly do Čejetic vyslány jednotka profesionálních hasičů ze stanice Písek a jednotky SDH obcí Štěkeň a Čejetice.

mmmmmm.jpg

Požár transformátoru solární elektrárny hasiči dostali pod kontrolu do deseti minut od příjezdu. Úplnou likvidaci velitel zásahu nahlásil za další půl hodinu. Na technologiích elektrárny požár způsobil škodu za 2 000 000,-. Příčinou vzniku požáru byla pravděpodobně technická závada.

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj

Foto: HZS Jihočeský kraj