Na dálnici D3 u Veselí nad Lužnicí havaroval kamión, soběslavská jednotka u nehody zasahovala až do noci

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

22.03.2017

Téměř současně s nehodou v Chýnově došlo v úterý 21.března 2017 na Táborsku k další nehodě. V tomto případě se jednalo „pouze“ o jeden nákladní automobil, který havaroval u Veselí nad Lužnicí na dálnici D3.

s.jpg

Kamión sjel ze silnice, prorazil svodidla a skončil v poli pod srázem, kde narazil do ukazatele. Zasahující profesionální hasiči ze stanice Soběslav předali zdravotníkům ZZS zraněného řidiče, vyproštění nebylo potřeba.
Průzkum dále ukázal, že nedošlo k žádnému úniku provozních kapalin. V 12:20 hodin si nehodu převzali k šetření dálniční policisté. Soběslavská jednotka mezitím odmontovala zničený ukazatel a následně vyčkala do ukončení policejního šetření.
sss.jpg

Krátce po 17. hodině se k nehodě dostavila specializovaná vyprošťovací firma. Hasiči asistovali jejím pracovníkům při vyproštění kamiónu zpět na silnici. Postupně byl vyproštěn návěs, jeho povozek a na závěr tahač.

f.jpg

Před půl desátou večerní byl kamión naložen na voze odtahové služby. Soběslavská jednotka zásah ukončila úklidem vozovky.
U nehody soběslavská jednotka strávila deset hodin.

Por.Ing. Vendula Matějů

HZS Jihočeský kraj