Na přejezdu u Horního Poříčí v Jihočeském kraji se střetl rychlík s traktorem

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Na přejezdu u Horního Poříčí v Jihočeském kraji se střetl rychlík s traktorem

2-0.jpgNa železničním přejezdu u Horního Poříčí se 8. února 2018 po sedmé hodině ranní střetnul traktor s projíždějícím rychlíkem.

K nehodě operační důstojníci v 7:24 hodin vyslali profesionální jednotku ze stanice Strakonice a jednotku podnikových hasičů SŽDC České Budějovice. Když k nehodě přijeli strakoničtí profesionálové, našli traktor přibližně 500 metrů od přejezdu. Traktorista byl bez zranění.
ViewImage-aspx.jpg

Ve vlaku cestovalo 55 osob. Zdravotníci ZZS ošetřovali dva zraněné. Železniční trať byla okamžitě uzavřena. Hasiči pomohli cestujícím z vlaku přes koleje do náhradní autobusové dopravy. Zároveň zkontrolovali možný únik provozních kapalin.

Po půl deváté strakonická jednotka zásah ukončila, velení u nehody si převzali hasiči SŽDC České Budějovice. V 9:37 hodin pak na místo vyjel strakonický automobilový jeřáb, který havarovaný traktor vyprostí. Hasiči u nehody spolupracovali s Policií ČR.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj

Foto: HZS Jihočeský kraj