Na sídlišti Máj v Českých Budějovicích shořela dvě auta

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Na sídlišti Máj v Českých Budějovicích shořela dvě auta
pozar-ohen3.png
Krátce před polednem v pondělí 8. října 2018  přijali hasiči na tísňovou linku 112 oznámení o požáru osobního auta na parkovišti v ulici Ant. Barcala v Českých Budějovicích.

ViewImage-(2)hl.jpg

K požáru vyjely v 11:43 hodin osádky rychlého zásahovéhoautomobilu a cisterny profesionálních hasičů z českobudějovické stanice. Ještě před jejich příjezdem se požár vozu značky VW Golf pokusila uhasit majitelka pomocí přenosného hasicího přístroje. Bezúspěšně. Požár se velmi rychle rozhořel a navíc rozšířil na vedle zaparkovanou Škodu Felicii.

ViewImage-(2).jpg

Zasahující hasiči nasadili na likvidaci požáru vysokotlaký proud. Tím se jim podařilo požár během několika minut dostat pod kontrolu a krátce po 12. hodině zcela uhasit.

ViewImage-(3).jpg

Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody na obou vozech na 20 000,-. Příčinou vzniku požáru byla technická závada.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj