Náročné odpoledne dačických hasičů

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

08.10.2021 | Dačíce/ Jihočeský kraj
Náročné odpoledne dačických hasičů

Velmi náročné odpoledně měli ve čtvrtek 7. října profesionální hasiči ze stanice Dačice. Kráce před 13. hodinou vyjeli k první dopravní nehodě, kterou následovaly hned dvě další. Z toho jedna s vyproštěním zraněných osob.

12:57         Profesionální hasiči ze stanice Dačice byli vysláni do Příhodovy ulice v Dačicích, kde se na křitovatce silnic č. 151 a 406 stala nehoda dvou osobního auta a dodávky. Nehoda byla původně ohlášena s nutností vyproštění zraněných osob. Vyproštění nakonec nebylo potřeba. ZZS ošetřila a do nemocnice odvezla dvě zraněné osoby. Dačická jednotka zajistila havarované vozy protipožárním opatřením a opatřením proti úniku provozních kapalin. Nehodu si následně převzala k šetření Policie ČR. Za dalších přibližně 200 metrů dál se pak stala další nehoda – nákladního automobilu. Ten skončil v příkopu. Velitel zásahu si proto vyžádal vyprošťovací automobil z jindřichohradecké stanice.

14:51          Další nehodu řešila dačická profesionální jednotka v Dačicích, a to pouze několik set metrů od nehody osobního auta a dodávky. Hasiči vyprošťovacím automobilem vytáhli havarované nákladní auto, které sjelo do příkopu při otáční. Nehoda je bez zranění.

14:55         Následky vážné nehody pak dačická profesionální jednotka řešila u Volfířova, části obce Velká Lhota, kde se střetly osobní auto s nákladním. V osobním autě zůstala zaklíněna zraněná osoba. Hasiči ihned zahájili vyprošťování a během čtvrt hodiny osobu předávali zdravotníkům ZZS. Zraněná osoba byla do nemocnice transportována letecky. Současně s vyproštěním jednotka provedla zajištění místa nehody, zabezpečení proti vzniku požáru a kontrolu úniku provozních kapalin. Nákladní auto s přívěsem zůstalo po nehodě ležet mimo vozovku převrácené na bok. Jako posilová jednotka proto k nehodě vyjel vyprošťovací automobil ze stanice Jindřichův Hradec. Po úklidu komunikace pak hasiči okolo 19. hodiny zahájili vyprošťování nákladního auta z příkopu. Přibližně za půl hodiny později pak bylo auto vyproštěno a mohlo být naloženo na vůz odtahové služby.

Zdroj: HZS Jihočeského kraje