Nehoda kamiónu s nebezpečnými látkami u Maršova

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

23.08.2022 | Maršov/ Jihočeský kraj
Nehoda kamiónu s nebezpečnými látkami u Maršova

Dnes (23. srpna) krátce před půl desátou přijalo Krajské operační středisko HZS Jihočeského kraje informaci o dopravní nehodě kamiónu převážejícího nebezpečné látky.

K nehodě, která se stala u Malšic, části obce Maršov, vyjeli profesionální hasiči ze stanice Tábor nejprve s cisternou. Postupně byly vyžádány posilové jednotky, a to další cisterna a vyprošťovací automobil z táborské stanice a vyprošťovací automobil ze stanice České Budějovice.

Po průzkumu na místě nehody podal velitel zásahu zprávu, že jde o kontejnerový nákladní automobil, který se převrátil na pravý bok do příkopu. Řidič vozu vyváznul bez zranění, nebyl vyprošťován. V kontejnerech byl převážen xylen (ve čtyřech kubíkových kontejnerech), ředidla a celkem 1,4 tuny baterií s polychlorovaným bifenylem. Hasiči zjistili drobný únik xylenu, který zastavili. Následně pak zahájili překládku nákladu, aby bylo možné auto z příkopu vyprostit. Zásah probíhal v jednorázových protichemických oblecích.

Po půl druhé odpolední bylo auto připraveno k vyprošťování pomocí dvou hasičských vyprošťovacích automobilů. Zásah stále trvá.

O události byla informována Policie ČR a příslušný orgán životního prostředí, který bude řešit případnou sanaci.

Zdroj: HZS Jihočeského kraje