Nehoda na železničním přejezdu v Kardašově Řečici

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

30.11.2021 | Kardašova Řečice/ Jihočeský kraj
Nehoda na železničním přejezdu v Kardašově Řečici

Krátce před polednem v pondělí 29. listopadu obdrželo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje informaci o dopravní nehodě vlaku a osobního auta v Kardašově Řečici.

K nehodě operační důstojníci vyslali profesionální hasiče ze stanice Jindřichův Hradec, svolali jednotku SDH obce Kardašova Řečice a vyjeli také podnikoví hasiči SŽ České Budějovice. Na místo byla povolána Policie ČR, ZZS a vzlétnul také vrtulník LZS.
Nehoda se stala v Tyršově ulici na železničním přejezdu. Přestože byla nehoda ohlášena s nutností vyproštění zraněných osob, hasiči zraněného řidiče z osobního auta nevyprošťovali. Okamžitě si ho převzala ZZS. Provoz na trati byl uzavřen. U havarovaného auta, které po nárazu bylo zcela zdemolované a skončilo po nárazu mimo kolejiště, hasiči zkontrolovali možný únik provozních kapalin a zda nemůže dojít ke vzniku požáru.
Po 12. hodině jindřichohradecká jednotka zásah ukončila. Velení u nehody si převzali podnikoví hasiči.

Zdroj: HZS Jihočeského kraje