Nehoda nákladního automobilu zablokovala silnici I. třídy na Jindřichohradecku

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

02.09.2018
Nehoda nákladního automobilu zablokovala silnici I. třídy na Jindřichohradecku
kamion1.jpgVíce než dvě hodiny zablokovala silnici I. třídy u Rodvínova dopravní nehoda nákladního automobilu. Informaci o nehodě přijali hasiči na tísňovou linku v sobotu 1. září 2018  v 10:06 hodin.

MM.jpg

K nehodě vyjeli profesionální hasiči ze stanice Jindřichův Hradec, kteří na místě průzkumem zjistili, že se jedná o nehodu vozu značky Man, jehož tahač sjel ze srázu a zůstal stát na kolech přibližně 20 metrů pod úrovní silnice. Na komunikaci skončila pouze odlomená skříň - mrazák, která zasahovala do obou jízdních pruhů.

M.jpg

Hasiči pomohli zraněnému řidiči dostat se zpět na silnici, kde ho předali zdravotníkům ZZS. Zároveň u auta provedli protipožární opatření, odpojili akumulátor a zkontrolovali, zda z havarovaného auta nevytékají provozní kapaliny. Žádný únik nebyl zjištěn.

MHL.jpg

Po zadokumentování nehody Policií ČR jindřichohradecká jednotka asistovala specializované firmě u vyproštění auta z příkopu. Hasiči museli nejprve demontovat část svodidel, aby usnadnili vyproštění. Demontovanou část následně opět smontovali. Když byly tahač i skříň naloženy na odtahovou službu hasiči dokončili úklid vozovky a okolo 14. hodiny zásah ukončili.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj