Nehoda tří aut zablokovala silnici I. třídy u Rakovic

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Nehoda tří aut zablokovala silnici I. třídy u Rakovic
nehoda22.png
Vážná dopravní nehoda se stala dnes , 7. března 2019 na silnici I. třídy č. 4 v katastru obce Rakovice. K nehodě byly v 8:21 hodin povolány všechny složky integrovaného záchranného sytému.

ViewImage.jpg

Z jednotek požární ochrany zasahovali profesionální hasiči ze stanice Písek společně s jednotkami SDH obcí Mirovice a Čimelice. Při střetu dvou dodávek a osobního auta byly zraněny dvě osoby, které letecká záchranná služba transportovala do nemocnice. Další tři zraněné osoby ošetřili zdravotníci na místě.

ViewImage-(2).jpg

Policisté silně frekventovanou komunikaci plně uzavřeli a stanovili objízdnou trasu. Zasahující hasiči asistovali zdravotníkům ZZS u ošetření zraněných a pomohli s jejich transportem do vrtulníku. Zároveň zajistili místo nehody, zabezpečili všechna tři auta protipožárním opatřením a zasypali vyteklé provozní kapaliny sorbentem.

ViewImage-(4).jpg

Nehodu si po ukončení záchranných prací převzala Policie ČR k šetření. Po půl jedenácté byla komunikace zprovozněna v jednom jízdním pruhu, dopravu policisté řídili kyvadlově. Hasiči zásah ukončili krátce před polednem, kdy ze silnice odklidili vraky vozů a zametli použitý sorbent a ulámané kusy havarovaných aut.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj