Nehoda u Herbertova, hasiči překládali šest tun štěrku

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

10.12.2019 | Herbertov/ Jihočeský kraj
Nehoda u Herbertova, hasiči překládali šest tun štěrku
V pondělí 9. prosince krátce před 14. hodinou přijalo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje informaci o dopravní nehodě kamiónu, který havaroval u Vyššího Brodu, části obce Herbertov.

K nehodě byli vysláni profesionální hasiči ze stanic Frymburk a Český Krumlov a dobrovolní hasiči obce Vyšší Brod. Jednalo se o nehodu vozu, který převážel přibližně šest tun štěrku. Auto bylo v době příjezdu převrácené na bok do příkopu. Zraněného řidiče měli již v péči zdravotníci ZZS.
Prvotním úkolem hasičů bylo zamezení dalšího úniku provozních kapalin. Poté bylo možné vyložit z návěsu štěrk a připravit tak auto na vyproštění. Po vyproštění nebylo možné pouhým odhadem zjistit množství uniklé nafty, ale podle karty vozidla šlo zřejmě o zhruba 80 litrů nafty. Po domluvě velitele zásahu se zástupcem ČIŽP místo uklidí odborná firma. Hasiči zásah ukončili okolo 18. hodině.
Zdroj: HZS Jihočeského kraje