Nehoda u Stráže nad Nežárkou se nakonec obešla bez vyproštění, zasahoval ale i vrtulník LZS

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

06.02.2020 | Stráž nad Nežárkou/ Jihočeský kraj

Z obou směrů silnice byli dnes (6. února) v ranních hodinách vysláni profesionální hasiči k dopravní nehodě, která byla ohlášena s nutností vyproštění zraněných osob.

Ke Stráži nad Nežárkou v 6:30 hodin vyjeli profesionální hasiči ze stanic Jindřichův Hradec a Třeboň. Průzkum na místě nehody ukázal, že se jedná o střet dvou osobních aut. Řidiči obou aut byli ze zničených aut venku. Zasahující jednotky nakonec nemusely vyprošťovat. Pomohly s ošetřením zraněných a transportem jednoho z řidičů do vrtulníku LZS. Zároveň zajistili havarované vozy protipožárním opatřením a provedli kontrolu úniku provozních kapalin. Nehodu šetřila Policie ČR.
Zdroj: HZS Jihočeského kraje