Nehody s vyproštěním od sebe dělilo 24 hodin

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

08.02.2021 |  Jihočeský kraj
Nehody s vyproštěním od sebe dělilo 24 hodin

Vážné nehody, kdy bylo nutné použít vyprošťovací zařízení, řešili jihočeští hasiči v neděli a pondělí ráno.

V neděli 7. února patnáct minut po páté hodině ranní byly všechny složky integrovaného záchranného systému povolány k obci Střítež, části obce Raveň, kde byla ohlášena dopravní nehoda osobního auta. Po nárazu do stromu ve zničeném voze zůstal řidič. Zasahující profesionální hasiči ze stanice Kaplice museli použít hydraulické vyprošťovací zařízení, aby ho vystřihali ven. Byl předán okamžitě zdravotníkům ZZS. Hasiči dále zajistili havarované auto protipožárním opatřením. Silnice byla v místě nehody Policií ČR zcela uzavřena.

Další vážná nehoda se stala téměř o 24 hodin později. V pondělí 8. února vyjeli krátce před pátou hodinou ranní profesionální hasiči ze stanice České Budějovice k obci Planá, kde havaroval také osobní automobil. I tento skončil zcela mimo vozvoku, v době příjezdu hasičů byl převrácený na střeše v příkopu. Hasiči odsud vyprostili jednu zraněnou osobu. Zároveň provedli nezbytné protipožární opatření. I tuto nehodu šetřila Policie ČR.
Zdroj: HZS Jihočeského kraje