Několik nehod blokuje provoz na silnici u obce Sedlec v Jihočeském kraji, jedna z nich je tragická

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

31.01.2018
Tragická nehoda se stala dnes ,31. ledna 2018,  na silnici I. třídy č. 20 v katastru obce Sedlec.

a.jpg

Nehoda byla na Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje minutu před půl sedmou ranní. Z obou směrů silnice byli k nehodě vysláni profesionální hasiči ze stanic České Budějovice a Vodňany.
Průzkum na místě události ukázal, že se jedná o střet nákladního auta s osobním vozem značky Audi. V Audi zůstal zaklíněný řidič. Jeho zranění však byla neslučitelná se životem, lékař ZZS u něj konstatoval smrt. Hasiči pak jeho tělo ze zničeného auta vyprostili. Zároveň Audi zajistili protipožárním opatřením a zkontrolovali únik provozních kapalin.

ViewImage-aspx.jpg

Silně frekventovaná vozovka byla v místě nehody Policií ČR uzavřena, objízdnou trasu policisté stanovili přes Hlubokou nad Vltavou.

Hlavní silnici vedoucí z Českých Budějovic do Písku blokuje nejen tragická nehoda u obce Sedlec, ale také další nehody, které se následně staly v blízkosti. Do kolony stojících aut narazily další přijíždějící vozy.
Vodňanští profesionální hasiči společně s Policií ČR tyto nehody postupně likvidují. Máme informaci minimálně o třech havarovaných vozech. U těchto nehod by neměl být nikdo zraněn.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj