Noční požár bytu v panelovém domě v Českých Budějovicích

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

11.06.2022 | České Budějovice/ Jihočeský kraj
Noční požár bytu v panelovém domě v Českých Budějovicích

11. června v 1:43 ráno byl na operační středisko jihočeských hasičů nahlášen požár v panelovém domě v Krčínově ulici v Českých Budějovicích.

Operační důstojník na místo vyslal dvě cisternové automobilové stříkačky, rychlý zásahový automobil a automobilový žebřík ze stanice České Budějovice. Na místě hasiči zjistili, že se jedná o požár v bytě ve druhém patře panelového domu, kde v obýváku hoří sedačka. Z bytu zachránili jednu osobu, kterou předali do péče Zdravotnické záchranné službě. Pět lidí opustilo dům před příjezdem hasičů. Hasiči dostali požár pod kontrolu ve 2:14. Kromě zasaženého bytu provedli odvětrání také v jedné další sousedící bytové jednotce. Škodu odhadl vyšetřovatel požárů na 950 000 Kč, hodnoty uchráněné zásahem na 5 milionů. Příčina je v šetření.

Zdroj: HZS Jihočeského kraje