Noční požár v Českých Budějovicích a shořelá auta na parkovišti v Táboře

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

08.06.2020 | Jihočeský kraj
Noční požár v Českých Budějovicích a shořelá auta na parkovišti v Táboře

Tři požáry řešili jihočeští hasiči v průběhu pondělní (8. června) noci, rána nebo dopoledne. Jednalo se o požáry v Českých Budějovicích, ve Vojnici a v Táboře. Škody u požáru v Českých Budějovicích a Táboře půjdou do statisíců.

Profesionální jednotka ze stanice České Budějovice vyjela 47 minut po půlnoci do Nerudovy ulice v Českých Budějovicích, kde hořelo 8 plastových kontejnerů na odpad. Hořící kontejnery stály pod plechovým přístřeškem, požárem byly ohroženy a následně i poničeny dva vedle zaparkované osobní vozy.
Likvidace požáru hasičům zabrala přibližně 40 minut. Úplné uhašení velitel zásahu hlásil v 1:46 hodin. Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody jak na kontejnerech, tak na osobních autech a výplni okna blízkého domu celkem na 200 000,-. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Profesionální hasiči ze stanice Strakonice a dobrovolní hasiči obce Volenice byli v 11:35 hodion vysláni do Volenice, části obce Vojnice, kde byl ohlášen požár trávy. Průzkumem na místě hasiči zjistili, že na ploše v délce přibližně 100 metrů doutná nebo hoří malým plamenem několik ohnisek – naskládaných hromad trávy. Hasiči okamžitě zahájili hasební práce. Hromady rozhrabávali a prolévali vodou. Velitel zásahu si vyžádal další posilovou jednotku. Pro dodání více vody na požářiště byla v rámci mezikrajské výpomoci vyslána cisterna ze Soběšic (HZS Plzeňského kraje).

V plném rozsahu hořelo již osobního auto, když k němu krátce před polednem na parkoviště k hypermarketu v Chýnovské ulici v Táboře přijela místní profesionální jednotka.
Hasiči požár vozu značky Citroen Xsara dostali rychle pod kontrolu. Na uhašení nasadili jeden vysokotlaký proud a další vodní proud. Lokalizaci požáru velitel zásahu hlásil již v 11:44 hodin. Následovalo dohašování, a to i druhého osobního auta značky Ford Focus stojícího v bezprostřední blízkosti. Úplná likvidace požáru nastala v 11:52 hodin.
V autech nikdo nebyl, nemáme hlášené žádné zraněné osoby. Co bylo příčinou vzniku požáru a jaká je výše vzniklé škody je předmětem šetření vyšetřovatele HZS a Policie ČR.
Zdroj: HZS Jihočeského kraje