Osm jednotek zasahovalo u požáru střechy v Kostelci nad Vltavou

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Osm jednotek zasahovalo u požáru střechy v Kostelci nad Vltavou

Profesionální hasiči ze stanice Milevsko a Písek a jednotky SDH obcí Mirovice, Lašovice, Kostelec nad Vltavou, Hrejkovice, Milevsko a Čimelice byli 18. dubna 2019 před polednem vysláni do Kostelce nad Vltavou, kde byl ohlášen požár domu.

ViewImage-(3).jpg

Hasiči na místě průzkumem zjistili, že hoří střecha venkovského stavení, a to téměř kompletně. Uvnitř domu nikdo nebyl. Hasiči ihned zahájili hasební práce. Požár dostali rychle pod kontrolu, již v 11:20 hodin velitel zásahu nahlásil lokalizaci. V 12:44 hodin byl požár zcela zlikvidován, když hasiči rozebrali a dohasili veškerou střešní konstrukci. Poté se všechny jednotky vrátily na své základny.

ViewImage-(6).jpg

Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody na 400 000,-. Zásahem hasičů byl uchráněn majetek v hodnotě 1 000 000,-. Co bylo příčinou vzniku požáru, bude předmětem další šetření.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj