Po bouřce měli hasiči desítku zásahů

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

10.06.2021 |  Jihočeský kraj
Po bouřce měli hasiči desítku zásahů

Po bouřkách které se dne 9.6.2021  po třetí hodině prohnaly nad částí Jihočeského kraje, řešili hasiči na Prachaticku a Strakonicku několik událostí spojených s vydatným deštěm.

Čerpali vodu ze sklepů v Bavorově a Chlumanech. V Bavorově uvolnil proud vody víka kanálů na vozovce, hasiči je vrátili na místa dřív, než mohlo dojít k dalším škodám. V Prachaticích v Nebahovské ulici zanesla voda odtokový kanál a vytvořila se laguna, kterou hasiči zhruba půl hodiny od nahlášení odčerpali a kanál pročistili. V panelovém domě v České ulici v Prachaticích byli hasiči přivoláni k protékající vodě ze střechy do bytu v 8. patře. Hasiči vyčistili střechu a přivolali technika distributora elektřiny, protože voda do bytu dostávala podél elektrického vedení. Ve Vodňanech, Kraselově a Korkusově Huti odstraňovali padlé stromy.

Zdroj: HZS Jihočeského kraje

Foto: ilustrační