Požár Mercedesu v Plané nad Lužnicí je zatím bez stanovené příčiny

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Požár Mercedesu v Plané nad Lužnicí je zatím bez stanovené příčiny
pozar-ohen3.png
Škodu ve výši 150 000,- vyčíslil vyšetřovatel po požáru osobního auta, které hořelo 28. dubna 2019 v dopoledních hodinách na parkovišti v Plané nad Lužnicí.

ViewImage-(2).jpg

K požáru vyjeli v 9:18 hodin s jednou cisternou profesionální hasiči ze stanice Tábor a se druhou dobrovolní hasiči z Plané nad Lužnicí. Ještě před příjezdem hasičů se požár osobního auta značky Mercedes Benz pokusila hasit hlídka Policie ČR hasicím přístrojem. Auto však hořelo v plném rozsahu.

ViewImage-(3).jpg

Táborští hasiči museli na likvidaci nasadit dva útočné proudy. Planenská jednotka dodala vodu do táborské cisterny a pak zůstala na místě v záloze. Požár byl hasiči uhašen přibližně za půl hodiny. Závěrečný průzkum jednotka vedla pomocí termokamery.

ViewImage-(4).jpg

Po zadokumentování a ohledání místa požáru vyšetřovatelem požárů HZS jednotka ve spolupráci s odtahovou službou naložila shořelý Mercedes na odtah.

ViewImage-(5).jpg

Následně hasiči uklidili prostor parkoviště od ohořelých částí, zbytků vozidla a také vyteklé provozní kapaliny. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Příčina vzniku požáru je předmětem šetření.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj