Požár balíkovače šel do statisíců

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

25.07.2019 | Dolní Dvořiště/Jihočeský kraj
Požár balíkovače šel do statisíců

Škodu ve výši 800 000,- způsobil požár, ke kterému došlo v odpoledních hodinách u Dolního Dvořiště. Na poli z dosud nestanovené příčiny začal hořet balíkovač.

K požáru vyjeli v 16:11 hodin profesionální hasiči ze stanice Kaplice. Vzhledem k tomu, že požár se z balíkovače šířil i na pole, operační středisko dále vyhlásilo poplach pro jednotky SDH obcí Dolní Dvořiště, Vyšší Brod a Kaplice. Když hasiči k požáru přijeli, byl balíkovač zcela v plamenech a požár se šířil i po strništi. Obsluze balíkovače se podařilo ještě od balíkovače odpojit traktor. Hasiči ihned zahájili hašení. Vodní proudy zaměřili nejen na hořící stroj, ale také na zabránění dalšího šíření požáru. Požár byl uhašen krátce po půl šesté navečerní.

(Autorem fotografií je jednotka SDH obce Dolní Dvořiště.)
Zdroj: HZS Jihočeského kraje