Požár chaty v Semicích nepřežilo malé dítě

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Požár chaty v Semicích nepřežilo malé dítě

V pátek 14. září 2018, v 8:20 hodin,  přijalo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje na tísňovou linku informaci o požáru chaty v Semicích. K požáru vyjeli osádky cisteren profesionálních hasičů ze stanice Písek a dobrovolných hasičů obcí Písek a Semice. Zároveň na místo vyjely také ZZS Jihočeského kraje a Policie ČR.

d-(1).jpg

Když k chatě přijeli písečtí profesionální hasiči, hořela plamenným hořením. Jednotka ihned zahájila hašení a smrt.jpgpřibližně po čtvrt hodině dostala požár pod kontrolu. U chaty byly dvě dospělé osoby, z nichž jedna byla popálená. Po základním ošetření popáleného muže ZZS transportovala na popáleninové centrum do Prahy. Ve shořelé chatce hasiči našli tělo uhořelého dítěte. Lékař ZZS u něj konstatoval smrt.

ddr-(1).jpg

Úplnou likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil v 9:30 hodin. Mezitím si na místo vyžádal členy posttraumatického týmu HZS Jihočeského kraje pro starší paní, u které se velmi výrazně zhoršil její psychický stav. K požáru se dostavil také psycholog Policie ČR.

Příčiny a všechny další okolnosti požáru šetří vyšetřovatel HZS ve spolupráci s Policií ČR.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj