Požár chaty v chatové oblasti

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

12.10.2022 | Plav/ Jihočeský kraj
Požár chaty v chatové oblasti

Včera 11.10.2022 v 19:32 byl ohlášen požár chaty v chatové oblasti mezi Plavem a Doudleby na Českobudějovicku.

(1).jpegOperační středisko na místo vyslalo jednotky profesionálních hasičů ze stanice Suché Vrbné a České Budějovice a dobrovolné jednotky z Velešína a Doudleb. Při příjezdu byla chata v plném rozsahu požáru. Nikdo nebyl zraněn, byla evakuována jedna osoba ze sousední chatky. Zásahem se podařilo sousední chatu zcela uchránit od požáru a podařilo se zabránit i rozšíření na okolní lesní porost. Hasiči dostali požár pod kontrolu v 21:00, úplnou likvidaci požáru nahlásili o 15 minut později. K dohašení bylo nutné rozebrat podhledy a dohasit všechna ohniska. Požářiště zkontrolovali termokamerou. Škoda je odhadnuta na 400 tisíc, uchráněné hodnoty 500 tisíc Kč. Příčina vzniku požáru je v šetření.

FOTO: JSDHO Velešín, HZS JčK

Zdroj: HZS Jihočeského kraje