Požár domu na Včelné

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

25.03.2021 | Včelná/ Jihočeský kraj
Požár domu na Včelné

Profesionální jednotky ze stanic České Budějovice a Suché Vrbné a jednotka SDH obce Boršov nad Vltavou byly ve středu 24. března krátce před 17. hodinou vyslány na tř. 5. května v obci Včelná, kde byl ohlášen požár dřeva u rodinného domu s tím, že požár se šíří do střechy domu.

Hasiči průzkumem na místě požáru tuto informaci potvrdili. Požár složeného dřeva se po pobité stěně garáže dostal až do podhledů střechy rodinného domu.

Ještě před příjezdem hasičů požár hasil vodou ze zahradní hadice a přenosnými hasicími přístroji syn majitelky domu a soused. Hasiči pak na dohašení nasadili vysokotlaký proud. Pro řádné dohašení jednotka musela odkrýt střešní krytinu na ploše přibližně 2 x 3 metry nad ohořelým podbitím a ochladit ohořelé latě, ohořelou pozednici a dvě krokve. Zároveň bylo nutné rozebrat a dohasit i obitou stěnu garáže. Během hašení hasiči provedli včetně měření termokamerou průzkum podkroví rodinného domu. Zde žádná ohniska ani rozšíření požáru zjištěna nebyla.

Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody na 50 000,-, příčina vzniku požáru je v šetření.

Zdroj: HZS Jihočeského kraje