Požár kamiónu na Staré Pohůrce způsobil škodu za milión

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Požár kamiónu na Staré Pohůrce způsobil škodu za milión
Škodu ve výši 1 000 000,- vyčíslil vyšetřovatel HZS po požáru kamiónu, který dnes (30. května) hořel v obci Srubec, části obce Stará Pohůrka.
Informaci o požáru přijalo operační středisko hasičů v 11:49 hodin. Do Staré Pohůrky vyjely dvě cisterny a rychlý zásahový automobil profesionálních hasičů ze stanic České Budějovice a Suché Vrbné. V době příjezdu hasičů byla kabina kamiónu celá v plamenech, podle slov velitele zásahu byly již také vybouchnuté nádrže. Hasiči rychlým zásahem třemi vysokotlakými proudy dostali požár během několika minut pod kontrolu. Dohašení pak trvalo také už jen řádově pouhé minuty. Na závěr zásahu hasiči vyčistili ze silnice přibližně pět litrů motorového oleje. Okolo půl jedné odpolední hasiči po závěrečném průzkumu dokonalého uhašení předali požářiště policistům a vyšetřovateli HZS. Ti příčinu vzniku požáru zatím nestanovili.
Vendula Matějů, tisková mluvčí-HZS Jihočeský kraj
Foto: JZS Jihočeský kraj