Požár lesního traktoru u obce Vůsí

30.03.2019
Požár lesního traktoru u obce Vůsí
pozar-ohen3.png
V pátek 29. Března 2018 zasahovali krátce před polednem profesionální hasiči ze stanice Milevsko u požáru traktoru.

ViewImage-(2).jpg

K požáru došlo v Květově, části obce Vůsí. Na místo operační důstojníci vyslali v 11:12 hodin osádku cisterny milevských profesionálních hasičů.

ViewImage-(3).jpg

Ti na místě požáru průzkumem zjistili, že požár zasáhnul kabinu lesního traktoru stojícího na lesní cestě. Ještě před příjezdem milevské jednotky se požár pokusil hasit řidič pomocí přenosného hasicího přístroje. Částečně se mu podařilo požár dostat pod kontrolu.

ViewImage.jpg

Dohašení pak hasiči provedli vysokotlakým proudem. Závěrečný průzkum pak velitel zásahu provedl termokamerou, aby vyloučil veškerá ohniska. Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody na 20 000,-, příčina vzniku požáru je v šetření.

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj