Požár seníku

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

08.08.2019 | Dráchov/Jihočeský kraj
Požár seníku
Krátce po půlnoci vyjeli na místo události profesionální hasiči ze stanice Soběslav a dobrovolní hasiči obcí Kardašova Řečice, Veselí nad Lužnicí a Dráchov.

Jednalo se o požár v objektu na ploše cca 17 x 15 m2, kde bylo uskladněno volně ložené seno a několik kusů balíků sena.

Na hašení požáru byly nasazeny 2 proudy C a vysokotlak a jednotka SDHO Dráchov obsluhovala zřízené čerpací stanoviště na řece Lužnici. Následně byla technika přeskupena pro zajištění kyvadlové dopravy vody.
Postupně také docházelo k vyskladňování balíků majitelem na volné prostranství, kde probíhalo dohašování vyvezeného materiálu.

Lokalizace požáru byla provedena v 01:09 hod. a následně pak likvidace požáru v 02:45 hod.
Při požáru nebyl nikdo zraněn.

V dopoledních hodinách se na místo události vrátili vyšetřovatelé ÚO Tábor HZS Jihočeského kraje a Policie ČR a pokračovali ve zjišťování příčiny vzniku požáru.

Požár způsobil škodu ve výši 40.000 Kč, uchráněné hodnoty jsou staveny ve výši 30.000 Kč.

Zdroj: HZS Jihočeského kraje