Požár seníku v Borovanech na Písecku si vyžádal téměř milionovou škodu

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

11.08.2021 | Borovany/ Jihočeský kraj
Požár seníku v Borovanech na Písecku si vyžádal téměř milionovou škodu

Dnes 11.8.2021 v 11:05 přijalo krajské operační středisko jihočeských hasičů oznámení od několika volajících o hořícím seníku v Borovanech na Písecku. Operační důstojník ihned vyslal na místo několik jednotek.

Na místě zasahují profesionální jednotky z Milevska a Písku a dobrovolní hasiči z Bechyně, Chrášťan, Bernartic a Dražíče celkem s osmi cisternami a zhruba 30 hasiči. Při příjezdu na místo byl požár v plném rozsahu. Seník o rozměrech zhruba 25 x 10 m stojí v dostatečné vzdálenosti od kravína, který tak není ohrožen. V 11:20 došlo ke zhroucení střechy objektu. Událost je bez zranění. Předběžně odhadnutá výše škody je okolo 900 000 Kč, ale může se ještě změnit. Příčina vzniku požáru se bude vyšetřovat.

Zdroj: HZS Jihočeského kraje