Požár štěpkovače za sedm miliónů korun

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

28.08.2018
Požár štěpkovače za sedm miliónů korun
pozar-T.jpgHned dva požáry řešili hasiči v pondělí 27. srpna 2018 v podvečerních hodinách na Písecku. Přímo v Písku hořel štěpkovač, do Rakovic se pak sjely cisterny k požáru stohu.

pozarE.jpgVysoká škoda byla vyčíslena po pondělním , 27. srpna 2018. požáru štěpkovače, který hořel na Pražském Předměstí v Písku.

vloz.jpg

Informaci o požáru obdrželo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje v 17:14 hodin. Na místo vyslalo osádky cisteren píseckých profesionálních i dobrovolných hasičů a dobrovolných hasičů obce Oldřichov.

hsd.jpg

V době příjezdu hasičů byl štěpkovač plně zasažen požárem. Hasiči na plamenné hoření nasadili několik vodních proudů. Požár dostali pod kontrolu až přibližně po půl hodině. Úplnou likvidaci požáru, a to včetně blízké trávy a stromu, velitel zásahu nahlásil v 19:23 hodin. Dobrovolné jednotky se poté vrátily na své základny. Písečtí profesionálové uklidili znečištěnou vozovku okolo shořelého stroje a také odjeli zpět na stanici. Na místo požáru se vrátili po 23. hodině, kdy byl štěpkovač naložen a odtažen. Pak bylo možné dokončit úklid komunikace. Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody na 7 000 000,-, příčina vzniku požáru je v šetření.

pozarE.jpgK dalšímu požáru vyjeli hasiči na Písecku jen o hodinu a půl později, a to v 18:39 hodin do Rakovic. Zde byl ohlášen požár stohu se 200 balíky slámy. Do Rakovic vyjeli profesionální hasiči ze stanice Písek a jednotky SDH obcí Písek, Rakovice, Mirovice, Mirotice, Čimelice, Ostrovec a Králova Lhota. Hasiči nejprve zajistili, aby se požár nemohl dále šířit. Pak byl stoh postupně nakladačem rozhrabáván a jednotky jej prolévaly vodou. Po 20. hodině se velitel zásahu dohodnul s majitelem, že stoh bude ponechán ke kontrolovanému vyhoření. Dohled nad požářištěm si zajistil sám majitel. Požár způsobil škodu za 120 000,-.

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj