Požár v obci Dvory za více než tři milióny korun

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

29.09.2020 | Dvory/ Jihočeský kraj
Požár v obci Dvory za více než tři milióny korun

Celkem čtyři jednotky hasičů byly dnes (29. září) krátce před 10. hodinou vyslány do obce Dvory, kde byl ohlášen požár domu.

K požáru vyjeli profesionální hasiči ze stanice Prachatice a dobrovolní hasiči obcí Vlachovo Březí, Lažiště, Kratušín a Dvory. Na místě průzkum ukázal, že hoří rodinný dům se stodolou, odkud se požár rozšířil i na další stodolu. V první stodole měl majitel zřízenou kovodílnu, ve druhé je truhlárna. Hasiči ihned zahájili hašení. Po 10. hodině dostali požár pod kontrolu. Následovalo dohašování včetně rozebírání střešních konstrukcí. Zásah stále trvá, zatím nebyla nahlášena úplná likvidace požáru.
V hořících domech nikdo nebyl. V tuto chvíli víme, že vzniklá škoda se bude pohybovat okolo 3,4 miliónů. Příčina vzniku požáru je v šetření.
Zdroj: HZS Jihočeského kraje