Práce na popadaných stromech po extrémně náročném víkendu pro jihočeské hasiče nekončí.

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

13.03.2019
Práce na popadaných stromech  po extrémně náročném víkendu pro jihočeské hasiče nekončí.

technika-x.jpg
Přestože se po velmi větrném víkendu, kdy jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů v Jihočeském kraji vyjely k přibližně šesti stovkám událostí, zdálo, že práce na následcích silného větru již pro hasiče končí, není tomu úplně tak.

ViewImage-(4).jpg   ViewImage-(7).jpg

Ještě v průběhu dneška , 13. března 2018,  českobudějovická profesionální jednotka zasahovala přímo v Českých Budějovicích na třech místech, kde odřezávala spadlé, nalomené či nebezpečně nakloněné stromy. Hasiči odklízeli stromy v Krčínově ulici, u DDM v ulici U Zimního stadionu a v areálu mateřské školky v ulici J. Opletala.

ViewImage-(9).jpg  ViewImage-(8).jpg

Na dnešní odpoledne a zítřejší den jsou Českým hydrometreorologickým ústavem vydány další "větrné" výstrahy. Uvidíme, zda budeme v odklízení spadaných stromů pokračovat.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj