Přehled událostí 6.únor 2017

Přehled událostí 6.únor 2017
Územní odbor České Budějovice
Pondělí 6. února
2:52        Technický zásah – Profesionální hasiči ze stanice České Budějovice zasahovali v Pohůrecké ulici v Českých Budějovicích, kde byl ohlášen možný únik plynu. Zdravotníci ZZS odvezli do nemocnice šest osob. Hasiči změřili hodnoty plynu v každé místnosti a části rodinného domu, ale žádné hodnoty nenaměřili. Zásah hasičů byl ukončen za necelou hodinu.
7:54        Planý poplach – K požáru odpadu v koši vyjeli v Českých Budějovicích na jednu ze zastávek MHD českobudějovičtí profesionálové. Žádný požár však nenalezli.
10:02      Dopravní nehoda – Úklid vozovky po střetu osobního automobilu s prasetem zajistila v Municích profesionální jednotka ze stanice Suché Vrbné.
10:06      Technický zásah – Na vyžádání ZZS otevřeli českobudějovičtí profesionálové v ubytovně v Blahoslavově ulici v Českých Budějovicích dveře jednoho z pokojů.
10:31      Technický zásah – Stejný zásah provedla tatáž jednotka pro ZZS také na Husově třídě v Českých Budějovicích.
10:38      Dopravní nehoda – Následky střetu dodávky s osobním autem řešila v Českých Budějovicích na křižovatce ulic Pekárenská a Jírovcova profesionální jednotka ze stanice Suché Vrbné. Dodávka po střetu skončila v blízké pekárně, auto zůstalo stát na silnici. Nehoda je bez zranění. Hasiči zajistili obě auta protipožárním opatřením a zkontrolovali únik provozních kapalin. U nehody spolupracovali s Policií ČR.
12:59      Technický zásah – V Týně nad Vltavou ve Vltavské ulici snesli týnští profesionálové pro ZZS pacienta do sanitky.
13:34      Požár – Škodu ve výši 20 000,- způsobil požár motorové části nákladního automobilu, ke kterému došlo v Lišově. K požáru vyjeli profesionální hasiči ze stanice České Budějovice a jednotka místních dobrovolných hasičů. Když jednotky na místo přijely, byl požár již uhašen. Zkontrolovaly řádné dohašení. Příčinou vzniku požáru byla technická závada.
17:27      Technický zásah – Českobudějovická profesionální jednotka vyjela do ulice K. Chocholy v Českých Budějovicích k nouzovému otevření dveří bytu. Hasiči nezasahovali, dveře vykopnul majitel za přítomnosti policistů.
17:32      Dopravní nehoda – V Dobré Vodě u Českých Budějovic v ulici Na Kopečku zasahovali profesionální hasiči ze stanice Suché Vrbné u dopravní nehody, kdy auto srazilo chodkyni. Tu si převzala ZZS.

Územní odbor Český Krumlov
               Bez událostí

Územní odbor Jindřichův Hradec
Pondělí 6. února
10:09      Technický zásah – V Jindřichově Hradci na sídlišti U Nádraží otevřeli místní profesionální hasiči pro ZZS dveře bytu.
13:37      Technický zásah – Další nouzové otevření dveří bytu, za kterými zůstal zapnutý vařič, otevřeli v Komenského ulici v Českých Velenicích třeboňští profesionálové ve spolupráci s místní dobrovolnou jednotkou.

Územní odbor Písek
Pondělí 6. února
19:15      Požár – K ohlášenému požáru v rodinném domě vyjeli do ulice Št. Dvořáka v Milevsku místní profesionální hasiči. Ti průzkumem zjisti, že k požáru elektrické ohřívací dečky došlo již v ranních hodinách a že byl uhašen majitelem bez přítomnosti hasičů. Hasiči zkontrolovali požářiště, vyšetřovatel HZS stanovil škodu na 20 000,-.

Územní odbor Prachatice
Pondělí 6. února
7:31        Dopravní nehoda – V Husinci, části obce Horouty zajistili profesionální hasiči ze stanice Prachatice úklid vozovky po dopravní nehodě. Z havarovaného auta při odtahu vytekl motorový olej, který hasiči zlikvidovali sorbentem.
12:07      Technický zásah – Vimperští profesionální hasiči vnikli do bytu v Hraničářské ulici ve Vimperku, ve kterém zůstalo zabouchnuté malé dítě.

Územní odbor Strakonice
Pondělí 6. února
19:21      Technický zásah – Nouzové otevření dveří bytu provedli v ulici Arch. Dubského ve Strakonicích místní profesionální hasiči.

Územní odbor Tábor
Pondělí 6. února
12:13      Technický zásah – V Leskovické ulici v Táboře provedli místní profesionální hasiči za přítomnosti ZZS a Policie ČR nouzové otevření dveří bytu.
14:30      Technický zásah – Z budovy hygienické stanice v Palackého ulici v Táboře shazovali táborští profesionálové nebezpečný led a sníh. Hasiči k zásahu použili automobilovou plošinu.
20:45      Technický zásah – ZZS zažádala o snesení pacienta z domu do sanitky, a to na náměstí Republiky v Soběslavi. Zásah provedli soběslavští profesionální hasiči.
Zpracovala: por. Ing. Vendula Matějů
HZS Jihočeského kraje