Přehled událostí 8.2 - 9. 2 2017

Přehled událostí 8.2 - 9. 2  2017
Územní odbor České Budějovice
Středa 8. února
13:21      Technický zásah – Profesionální hasiči ze stanice České Budějovice spolupracovali se ZZS a Policií ČR v Pištíně u technického zásahu.
18:05      Požár – Požár motorové části osobního automobilu likvidovali v Nádražní ulici v Českých Budějovicích místní profesionální hasiči. K požáru došlo u auta odstaveného na parkovišti před panelovým domem. Hasiči požár uhasili dvěma vysokotlakými proudy. Vzniklá škoda činí 15 000,-, příčinou vzniku požáru byla technická závada.
19:15      Dopravní nehoda – Na čtyřproudé silnici vedoucí z Českých Budějovic do Lišova v k. ú. obce Úsilné zajistili profesionální hasiči ze stanice Suché Vrbné úklid vozovky po dopravní nehodě nákladního automobilu.
22:36      Požár – Další požár osobního automobilu, kde příčinou vzniku požáru byla technická závada na motoru, uhasili ve Všemyslicích profesionální hasiči ze stanice Týn nad Vltavou. Požár vozu Fiat Punto se částečně rozšířil i do interiéru. Vzniklá škoda tak činí 15 000,-.
Čtvrtek 9. února
7:54        Technický zásah – V Puklicově ulici v Českých Budějovicích vyřešili místní profesionální hasiči nouzové otevření dveří bytu. Osobu uvnitř si převzala ZZS, zásah byl proveden za přítomnosti policistů.

Územní odbor Český Krumlov
Středa 8. února
9:47        Technický zásah – V ulici T. G. Masaryka v Českém Krumlově zajistila místní profesionální jednotka nouzové otevření dveří bytu.
11:11      Technický zásah – Stejný zásah provedla tatáž jednotka za přítomnosti policistů také v ulici Za Nádražím v Českém Krumlově. Osobu uvnitř si převzala ZZS.
15:10      Dopravní nehoda – Profesionální hasiči ze stanice Český Krumlov spolupracovali s jednotkou VHJ Boletice u dopravní nehody, která se stala u obce Kladenské Rovné. Havaroval zde osobní automobil, který ležel v době příjezdu hasičů na boku. Uvnitř zůstala zaklíněna osoba: Hasiči ji na záchranných nosítkách vyprostili přes zadní sedadla, předali zdravotníkům ZZS a následně transportovali do vrtulníku LZS. Zárověň s vyproštěním jednotky u auta provedly protipožární opatření a zasypaly vyteklé provozní kapaliny sorbentem. Po ukončení šetření policistů hasiči dokončili úklid vozovky a zásah před 18. hodinou ukončili.
Čtvrtek 9. února
9:39        Technický zásah – V Českém Krumlově v ulici Za Cihelnou provedla místní profesionální jednotka nouzové otevření dveří bytu.

Územní odbor Jindřichův Hradec
Středa 8. února
10:53      Požár – Profesionální jednotka ze stanice Třeboň uhasila ve svém městě hořící lištovou sekačku. Sekačka pracovala uprostřed zamrzlého rybníka, kde jeho obsluha žala rákosí. Hasiči požár zvládli během minuty, díky jejich rychlému zásahu je vzniklá škoda nulová.
13:46      Požár – Žádná škoda nevznikla ani při dalším požáru, a to v Třeboni na Zámku, kde se vznítily saze v komíně. Požár uhasili třeboňští profesionální hasiči ve spolupráci s jednotkou SDH obce Třeboň – Branná.
15:11      Technický zásah – Poruchu na vodovodním potrubí řešili společně s pracovníky vodárenské pohotovosti na náměstí Republiky v Dačicích místní profesionální hasiči.

Územní odbor Písek
Středa 8. února
17:37      Technický zásah – Písečtí profesionální hasiči zasahovali ve svém městě ve Vnitřním Městě, kde zajišťovali mrtvou labuť. Hasiči v ochranných prostředcích labuť uložili do pytlů a sudu. Po celkové dekontaminaci sud s labutí předali pracovníkům KVS.
Čtvrtek 9. února
2:11        Technický zásah – V Třebízského ulici v Písku pomohli místní profesionální hasiči s vyzvednutím zraněné osoby z vany a s transportem do sanitky ZZS.

Územní odbor Prachatice
Středa 8. února
10:55      Záchrana zvířete – V obci Hracholusky, části obce Žitná vyprostila profesionální jednotka ze stanice Prachatice společně s veterinářem kočku, která si skřípla nohu mezi žebrováním radiátoru. Veterinář kočku nejprve uspal a následně ji tlapku uvolnil.

Územní odbor Strakonice
.
Středa 8. února
17:36      Technický zásah – V Buzicích provedli profesionální hasiči ze stanice Blatná nouzové otevření dveří bytu.

Územní odbor Tábor
Středa 8. února
11:45      Technický zásah – V Táboře U Bechyňské dráhy shazovali táborští profesionální hasiči ze střechy domu led.
19:02      Technický zásah – Táborští profesionální hasiči monitorovali v bytě v Nedbalově ulici v Táboře zahoření elektroinstalace. Ke žhnutí došlo v koupelně přízemního domu, která slouží zároveň jako kotelna. Požár poškodil elektrický rozvod vedoucí k zásuvce připojení automatické pračky. Při příjezdu hasičů byl požár již samouhašen. Hasiči zkontrolovali odpojení elektrické energie, změřili možnou přítomnost CO (nepotvrdila se) a zkontrolovali řádné uhašení. Při žhnutí nevznikla žádná škoda.
Zpracovala: por. Ing. Vendula Matějů
HZS Kraj Vysočina