Přehled událostí HZS JČ 16.2-17.2 2017

Přehled událostí HZS JČ 16.2-17.2  2017
Územní odbor České Budějovice

Čtvrtek 16. února
11:13         Technický zásah – V domě s pečovatelskou službou v Tylově ulici v Českých Budějovicích vnikli českobudějovičtí profesionální hasiči do uzavřeného bytu. Osobu uvnitř si převzala ZZS.
13:13         Únik nebezpečných látek – Profesionální hasiči ze stanice Suché Vrbné likvidovali v Municích ze silnice motorový olej vyteklý z auta. Hasiči olej vyčistili sorbentem. Zajímavostí bylo, že při návratu zpět na základnu hasiči našli omráčenou labuť, kterou předali strážníkům Městské policie České Budějovice.
15:12         Technický zásah – Další nouzové otevření dveří bytu provedla českobudějovická profesionální jednotka v Malostranské ulici v Českých Budějovicích.
15:49        Dopravní nehoda – Profesionální hasiči ze stanic České Budějovice a Suché Vrbné vyjeli v Českých Budějovicích do Mánesovy ulice, kde byla ohlášena dopravní nehoda trolejbusu a osobního automobilu. Průzkum na místě ukázal, že nakonec ke srážce nedošlo, pouze byla zraněna osoba v trolejbusu. Při prudkém brždění se uhodila o sklo. Hasiči nijak nezasahovali.
16:14        Únik nebezpečných látek – Další úklid vozovky od vyteklého oleje zajistila suchovrbenská profesionální jednotka v Nádražní ulici v Českých Budějovicích.
Pátek 17. února
1:24           Technický zásah – Českobudějovičtí profesionálové vyjeli do Masarykovy ulice v Hluboké nad Vltavou k nouzovému otevření dveří bytu. Hasiči nakonec nezasahovali, byt byl otevřen před jejich příjezdem a osoba uvnitř byla již v péči zdravotníků ZZS.
6:16           Požár – Doutnající lípu uhasili na Rudolfovské třídě v Českých Budějovicích místní profesionální hasiči. Požár je beze škody.
8:40          Technický zásah – K osobnímu automobilu, který v Českých Budějovicích u Globusu, sjel ze silnice, vyjeli profesionální hasiči ze stanice České Budějovice.

Územní odbor Český Krumlov
Čtvrtek 16. února
22:51        Technický zásah – Ve Větřní v Šumavské ulici snesli profesionální hasiči ze stanice Český Krumlov na žádost ZZS pacienta do sanitky.

Územní odbor Jindřichův Hradec
Čtvrtek 16. února
10:58        Technický zásah – Profesionální hasiči z jindřichohradecké stanice byli vysláni do Nové Včelnice do ulice Na Hliněnce, kde měla z bytu prosakovat voda. Hasiči však průzkumem neobjevili žádné bezprostřední nebezpečí z prodlení, byt proto neotevírali.
14:43        Technický zásah – Mrtvou volavku, která zůstala zaklíněna ve stromě ve vodě přibližně 10 metrů od břehu, sebrali v Nušlově ulici v Jindřichově Hradci místní profesionální hasiči. Volavku uložili do igelitových pytlů a odvezli na sběrné místo.
17:37        Únik nebezpečných látek – Naftovou skvrnu vyčistili ze silnice v Jateční ulici v Třeboni místní profesionální hasiči. Nafta vytekla z neznámého zdroje.

Územní odbor Písek
Čtvrtek 16. února
8:38           Dopravní nehoda – Zajištění obou havarovaných aut značek VW Passat a Seat Altea, otlačení mimo silnici a úklid vozovky provedli po střetu dvou osobních automobilů v Sažinově ulici v Milevsku místní profesionální hasiči. Nehoda se obešla bez zranění.
10:09        Požár – Profesionální hasiči z písecké stanice vyjeli ve svém městě na Fügnerovo náměstí k ohlášenému požáru jeřábu. Na likvidaci požáru malého rozsahu v kabině jeřábu hasiči potřebovali pouhých několik minut. Vzniklá škoda je nulová.
Pátek 17. února
7:44          Technický zásah – Písečtí profesionálové vysvobodili v Čechově ulici v Písku ze zaseknutého výtahu osobu.

Územní odbor Prachatice
                    Bez událostí

Územní odbor Strakonice
Čtvrtek 16. února
9:13           Dopravní nehoda – Následky střetu osobního automobilu značky Škoda Fabia se srnkou řešili u obce Cehnice společně s Policií ČR profesionální hasiči ze stanice Strakonice.

Územní odbor Tábor
Čtvrtek 16. února
12:31         Technický zásah – Dveře bytu, kde zůstalo zabouchnuté malé dítě, otevřeli na Třídě Čs. armády ve Veselí nad Lužnicí profesionální hasiči ze soběslavské stanice.
Pátek 17. února
8:08          Dopravní nehoda – Profesionální hasiči ze stanice Soběslav vyjeli k obce Zvěrotice k ohlášené dopravní nehodě. Na místě průzkum ukázal, že se jedná o nehodu osobního automobilu, ve kterém cestovaly tři osoby. Nikdo z nich nebyl viditelně zraněn. Hasiči havarované auto, které skončilo v příkopu, zajistili proti požáru a zkontrolovali únik provozních kapalin. U nehody je přítomna Policie ČR.
Zpracovala: por. Ing. Vendula Matějů
HZS Jihočeského kraje