Přehled událostí HZS JČ 23.3 – 24.3 2017

Přehled událostí HZS JČ 23.3 – 24.3  2017

Územní odbor České Budějovice

Čtvrtek 23. března

7:39 Technický zásah – Transport pacienta do sanitky zajistila na Sídlišti v Trhových Svinech pro ZZS místní profesionální jednotka.

8:18 Technický zásah – Českobudějovičtí profesionální hasiči provedli ve Větrné ulici v Českých Budějovicích nouzové otevření dveří bytu.

10:21 Technický zásah – Stejný zásah provedla tatáž jednotka také v Jírovcově ulici v Českých Budějovicích.

16:56 Technický zásah – V Hluboké nad Vltavou sebrali českobudějovičtí profesionální hasiči uhynulou labuť.

Pátek 24. března

9:17 Dopravní nehoda – U obce Besednice zasahovala profesionální jednotka ze stanice Trhové Sviny u dopravní nehody osobního automobilu, který narazil do stromu. Vyproštění zraněných osob nebylo potřeba, ZZS ošetřovala jednu zraněnou osobu. Úkolem hasičů byl úklid vozovky. Provoz na komunikaci nebyl omezen.

10:28 Technický zásah – Ve Větrné ulici v Českých Budějovicích pomohli českobudějovičtí profesionálové zdravotníkům ZZS se snesením pacienta.

Územní odbor Český Krumlov

.

Bez událostí

Pátek 24. března

7:58 Technický zásah – Na žádost ZZS provedli profesionální hasiči ze stanice Křemže ve Strýčicích nouzové otevření dveří bytu.

Územní odbor Jindřichův Hradec

Čtvrtek 23. března

8:36 Technický zásah – Profesionální hasiči ze stanice Jindřichův Hradec vyjeli do Kardašovy Řečice, kde v Palackého ulici zajišťují stavební konstrukcí jedné z nemovitostí, u které probíhá rozebírání krovu a došlo zde k posunu střešní konstrukce. Hasiči společně s pracovníky města částečně rozebrali krov, zbytek stabilizovali a zajistili. Zásah byl na žádost starosty obce.

Pátek 24. března

6:30 Technický zásah – Nouzové otevření dveří bytu provedla v Jarošově nad Nežárkou profesionální jednotka ze stanice Jindřichův Hradec. Muže uvnitř si převzala ZZS.

9:37 Dopravní nehoda – Za Slavonicemi ve směru na Stálkov zasahovali profesionální hasiči ze stanice u dopravní nehody osobního automobilu, který sjel do příkopu. Řidiče si převzali zdravotníci ZZS, hasiči auto zajistili protipožárním opatřením. Po desáté hodině dopolední bylo havarované auto odvezeno odtahovou službou.

Územní odbor Písek

Čtvrtek 23. března

12:25 Dopravní nehoda – Profesionální hasiči ze stanice Písek byli vysláni do Mirovic, kde byla ohlášena dopravní nehody osobního automobilu. Nehoda byla nahlášena s nutností vyproštění zraněných osob. Zároveň byl vyhlášen poplach jednotkám SDH obcí Mirovice a Mirotice. Jednalo se o nehodu osobního automobilu značky Suzuki, které sjelo z komunikace a narazilo do stromu. V době příjezdu hasičů byla řidička již mimo havarované auto v péči zdravotníků ZZS. Hasiči u Suzuki odpojili akumulátor a po ukončení šetření policistů uklidili vozovku. Únik nebezpečných látek nebyl zjištěn. Dobrovolné jednotky nezasahovaly, byly velitelem zásahu poslány zpět na základnu.

15:53 Dopravní nehoda – Písecká profesionální jednotka vyjela k další nehodě, která se stala na Budějovickém Předměstí v Písku. Převrátil ze zde stavební bagr z nákladního auta. Hasiči průzkumem zjistili, že není nikdo zraněn a že ze stroje nevytékají žádné provozní kapaliny. Velitel zásahu si jako posilovou jednotku vyžádal vyprošťovací automobil (jeřáb) strakonických kolegů. Pomocí jeřábu pak byl bagr krátce před 18. hodinou naložen zpět na vůz.

Pátek 24. března

8:21 Dopravní nehoda – Následky střetu dvou osobních automobilů likvidovali v Čimelicích profesionální jednotka ze stanice Písek. Zdravotníci ZZS ošetřili jednu zraněnou osobu. Zasahující hasiči zasypali vyteklý motorový olej na silnici sorbentem. Použitý sorbent následně zametli. Písecká jednotka zásah v 9:18 hodin ukončila

Územní odbor Prachatice

Bez událostí

Pátek 24. března

9:54 Planý poplach – Prachatičtí profesionální hasiči a dobrovolní hasiči obce Netolice vyjeli do Němčic k ohlášenému požáru sena. Průzkum ukázal, že se jedná o planý poplach – nenahlášené pálení.

Územní odbor Strakonice

Čtvrtek 23. března

8:32 Technický zásah – Ve Strakonicích v ulici Na Křemelce ořezávají strakoničtí profesionálové nebezpečně nahnuté stromy.

9:19 Planý poplach – Elektrická požární signalizace ohlásila požár v objektu supermarketu v Ellerově ulici ve Strakonicích. Jednalo se o planý poplach.

12:43 Technický zásah – Další nahnuté větve odřezali nad silnici v Nádražní ulici ve Strakonicích místní profesionální hasiči.

Územní odbor Tábor

Čtvrtek 23. března

10:41 Technický zásah – Společně se ZZS vnikli táborští profesionální hasiči do rodinného domu v obci Vlčeves. Osobu uvnitř si převzali zdravotníci.

13:30 Technický zásah – Jednotka SDH obce Mladá Vožice vyjela ve své obci do Doudlebské ulice k nouzovému otevření dveří bytu. Uvnitř bytu byla osoba, která nereagovala na výzvu k otevření. Vožické jednotce se nepodařilo dveře otevřít, vyčkala do příjezdu táborské profesionální jednotky. Táborští do bytu vnikli rozbitím balkónového okna. Paní uvnitř si převzali zdravotníci ZZS. Hasiči pomohli s následným transportem pacientky do sanitky.

17:40 Technický zásah – Další nouzové otevření dveří bytu provedla táborská profesionální jednotka na Husově náměstí v Sezimově Ústí. Jednalo se o byt v domě s pečovatelskou službou, pán uvnitř bytu byl v pořádku.

Zpracovala: por. Ing. Vendula Matějů

HZS Jihočeský kraj