Přehled událostí HZS JČ 27.3 – 28.3 2017

Přehled událostí HZS JČ  27.3 – 28.3   2017

Územní odbor České Budějovice

Pondělí 27. března

7:48 Požár – Profesionální hasiči ze stanice České Budějovice byli vysláni na silnici vedoucí z Českých Budějovic do Lišova, kde byl na úrovni obce Hůry ohlášen požár osobního automobilu. Když hasiči přijeli na místo události, zjistili, že se jedná o střet dvou osobních aut s následným zahořením v motorové části jednoho z nich. Požár ale uhasil jeden z řidičů ještě před příjezdem hasičů. Ti provedli u aut protipožární opatření. Nehoda je bez zranění.

10:20 Planý poplach – K ohlášenému požáru odpadu v koši vyjeli českobudějovičtí profesionální hasiči do Dvořákovy ulice v Českých Budějovicích. Hasiči žádný požár v ulici nenašli.

10:38 Technický zásah – Zabouchnuté dveře restaurace, kde zůstal zapnutý sporák, otevřeli v Nádražní ulici v Týně nad Vltavou místní profesionální hasiči.

15:01 Technický zásah - Další nouzové otevření dveří bytu provedla českobudějovická profesionální jednotka také v Klaricově ulici v Českých Budějovicích.

15:45 Technický zásah – K otevření bytu pro ZZS vyjeli stejní hasiči také do Prachatické ulici v Českých Budějovicích. Jednotka nemusela zasahovat, ZZS vnikla do bytu ještě před jejím příjezdem.

16:30 Požár – Českobudějovičtí profesionální hasiči byli v Českých Budějovicích vysláni na bývalý tankodrom, kde hořela tráva. Velitel zásahu si po průzkumu na místo požáru vyžádal další cisterny, a to i ze stanice Suché Vrbné, protože tráva se rozhořela nakonec na plochu 300 x 300 metrů. Přibližně za hodinu byl požár uhašen. Vzniklá škoda je nulová.

17:28 Planý poplach – K požáru osobního automobilu vyjeli profesionálové z českobudějovické stanice do Plzeňské ulice v Českých Budějovicích. Průzkum ukázal, že auto nehoří.

18:17 Technický zásah – V domě s pečovatelskou službou v Tylově ulici v Českých Budějovicích zajistila místní profesionální jednotka další nouzové otevření dveří bytu.

23:33 Dopravní nehoda – Profesionální hasiči ze stanice Suché Vrbné zajistili v ulici J. Boreckého v Českých Budějovicích dvě auta po dopravní nehodě. Poté vyčkali na ukončení šetření policistů a vozovku v místě nehody uklidili.

Úterý 28. března

8:27 Planý poplach – Českobudějovičtí profesionálové vyjeli do Boršova nad Vltavou k ohlášenému požáru porostu. Požár nebyl blíže určen. Ukázalo se, že se jedná o planý poplach.

Územní odbor Český Krumlov

Pondělí 27. března

10:37 Technický zásah – Profesionální jednotka ze stanice Kaplice zajistila ve svém městě v ulici Míru nouzové otevření bytu invalidní osoby.

13:51 Dopravní nehoda – V obci Netřebice se střetly tři osobní automobily. Z jednoho z nic po srážce vytekl motorový olej. Úklid vozovky provedli profesionální hasiči ze stanice Kaplice.

14:53 Planý poplach – K blíže neohlášenému kouři vyjeli do obce Chlumec českokrumlovští profesionální hasiči. Na místě zjistili, že se jednalo pouze o nenahlášené pálení na soukromém pozemku.

Úterý 28. března

4:29 Technický zásah – Do Horní Plané na Sídliště Míru vyjela profesionální jednotka ze stanice Frymburk k nouzovému otevření dveří bytu. Hasiči nemuseli zasahovat, majitelka otevřela sama.

Územní odbor Jindřichův Hradec

Bez událostí

Územní odbor Písek

Pondělí 27. března

14:12 Planý poplach – Požár střechy třípodlažní budovy byl na tísňovou linku ohlášen v Písku v ulici U Vodárny. Písečtí profesionální hasiči průzkumem střechy zjistili, že střecha nehoří – kouř vycházel z komína.

18:00 Technický zásah – V Záhoří, části obce Svatonice měli písečtí profesionální hasiči na žádost starosty vylovit z rybníka mrtvou labuť. Hasiči k labuti dopluli na člunu a zjistili, že je živá.

Úterý 28. března

9:25 Požár – Písečtí profesionálové vyjeli do Topělecké ulice v Písku, kde byl ohlášen požár odpadu v kontejneru na elektroniku. Požár byl ale v době příjezdu hasičů již uhašen.

Územní odbor Prachatice

Pondělí 27. března

18:07 Požár – Osádky tří cisteren profesionálních hasičů ze stanice Vimperk a dobrovolných hasičů obce Zdíkov vyjely ve Vimperku do ulice Zámek k ohlášenému požáru rodinného domu. Průzkum na místě ukázal, že se nejedná o požár domu, ale vedle složeného dřeva. Hasiči požár uhasili za necelou půlhodinu. Vzniklá škoda činí 50 000,-, příčina vzniku požáru je v šetření.

Úterý 28. března

4:21 Planý poplach – Prachatická profesionální jednotka vyjela k Prachaticím k ohlášenému požáru lesa. Hasiči projeli celou nahlášenou oblast, ale žádný požár nenalezli.

Územní odbor Strakonice

Pondělí 27. března

13:19 Technický zásah – V Nišovicích odklidili strakoničtí profesionálové ze silnice spadlý strom.

Úterý 28. března

8:23 Technický zásah – Nebezpečně nakloněnou vrbu odřezávali a odklidili v ulici Na Křemelce ve Strakonicích místní profesionální hasiči.

Územní odbor Tábor

Pondělí 27. března

14:29 Požár – K požáru lesa vyjeli k obci Zeleč profesionální hasiči ze stanic Soběslav a Tábor. Vítr požár rychle rozfoukával. Požár zničil mladé stromky na ploše přibližně 50 x 50 metrů. Likvidaci požáru zabrala hasičům hodinu a půl. Vzniklá škoda činí 10 000,-, hodnota uchráněného majetku je 500 000,-.

18:34 Technický zásah – Nouzové otevření dveří bytu vyřešila v Přehořově profesionální jednotka ze stanice Soběslav.

22:42 Požár – Žádná škoda nevznikla při požáru sazí v komíně domu v Dlouhé Lhotě. Požár uhasili profesionální hasiči ze stanice Tábor ve spolupráci s jednotkou SDH obce Planá nad Lužnicí.

Zpracovala: por. Ing. Vendula Matějů

HZS Jihočeský kraj