Přehled událostí HZS JČ 30.3 – 31. 3 2017

Územní odbor České Budějovice
cs-bud.png

Čtvrtek 30. března

5:13 Technický zásah – V domě s pečovatelskou službou v Tylově ulici v Českých Budějovicích pomohli českobudějovičtí profesionální hasiči osobě, která spadla z postele a nemohla se vzhledem ke svému zdravotnímu stavu sama dostat zpět.

7:02 Technický zásah – Za přítomnosti policistů vnikla profesionální jednotka z českobudějovické stanice do bytu v ulici J. Plachty v Českých Budějovicích.

14:44 Technický zásah – V Českých Budějovicích v ulici K. Chocholy provedli místní profesionální hasiči nouzové otevření dveří bytu. Osoba uvnitř byla v pořádku.

15:14 Technický zásah – Stejný zásah ze stejným výsledkem vyřešili českobudějovičtí profesionálové také v ulici K. Štěcha v Českých Budějovicích.

17:10 Požár – Strom, doutnající do výšky přibližně dvou metrů, uhasili v Branišově profesionální hasiči z českobudějovické stanice. Požár nezpůsobil žádnou škodu.

20:18 Dopravní nehoda – Následky střetu dvou osobních automobilů řešili v Rudolfově profesionální hasiči ze stanice Suché Vrbné. Zdravotníci ZZS ošetřovali jednu zraněnou osobu, zasahující jednotka zajistila auta protipožárním opatřením a okolo půl desáté večerní nehodu předala Policii ČR k šetření. Na místo nehody se pak suchovrbenští hasiči vrátili přibližně o hodinu později, aby dokončili úklid vozovky.

20:25 Dopravní nehoda – Další nehodu likvidovala osádka rychlého zásahového automobilu v Českých Budějovicích. Zde hasiči provedli pouze úklid vozovky. Nehoda byla bez zranění.

Územní odbor Český Krumlov
cesk-kruml.png

Čtvrtek 30. března

14:34 Únik nebezpečných látek – Přibližně pět litrů nafty, uniklé z nezjištěného auta, vyčistili ze silnice v Kaplické ulici v Českém Krumlově místní profesionální hasiči.

18:45 Požár – Českokrumlovští profesionální a dobrovolní hasiči z Větřní likvidovali ve Větřní v ulici U Rybníka požár vznícených sazí v komíně. Hasiči saze strhli a komín vyčistili. Požárem nevznikla žádná škoda.

Pátek 31. března

6:14 Dopravní nehoda – V katastru obce Zvíkov na Českokrumlovsku likvidují profesionální hasiči ze stanice Kaplice následky dopravní nehody dvou osobních aut a jednoho nákladního. Hasiči poskytli jedné zraněné osobě předlékařské ošetření, následně ji a ještě dvě další předali do péče ZZS. Zároveň všechna havarovaná auta zajistili proti požáru a zkontrolovali únik provozních kapalin. Policie ČR silně frekventovanou silnici zcela uzavřela a stanovila objízdnou trasu.

Územní odbor Jindřichův Hradec
jinfr-hrad.png

Čtvrtek 30. března

9:59 Požár – Jindřichohradecká profesionální jednotka byla vyslána do ulice U Nádraží v Jindřichově Hradci k ohlášenému požáru tlakové láhve. Průzkum na místě ukázal, že hoří dvanáctikilová láhev, a to ve sklepě bytového domu. Ve sklepě dělníci lepili lepenku. Plyn unikal z hadice za láhví, došlo k následnému explozivnímu hoření. Požár byl uhašen během několika minut. Zasahující hasiči láhev vynesli ven na volné prostranství a tam ji okamžitě ochlazovali. Zakouřený sklep odvětrali. Na místě pak byla ošetřena jedna osoba. Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody na 20 000,-. Požár zničil vybavení, nářadí a elektroinstalaci ve sklepních prostorách, explozivní hoření rozbilo skleněné výplně sklepních oken. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm.

Územní odbor Písek
pisek.png

Bez událostí

Územní odbor Prachatice
prachastice.png

Čtvrtek 30. března

16:55 Požár – Požár jednoho balíku slámy uhasili ve Vimperku v ulici K Rokli místní profesionální hasiči. Vzniklá škoda je nulová.

Územní odbor Strakonice
strakonice.png

Čtvrtek 30. března

8:18 Technický zásah – Strakoničtí profesionálové pokračují v prořezu vrb u plaveckého bazénu v ulici Na Křemelce ve Strakonicích.

9:38 Technický zásah – Původně k ohlášenému požáru v bytě vyjeli profesionální hasiči ze stanice Strakonice do Čestic, části obce Doubravice nad Volyňkou. Na místě jednotka zjistila, že se nejedná o požár. Paní, která si připravovala jídlo, byla zdravotně indisponována. Převzali si ji zdravotníci ZZS. K požáru nedošlo, hasiči pouze byt odvětrali.

10:58 Požár – Vodňanská profesionální jednotka hasila v Číčenicích, části obce Strpí rozšířené, neuhlídané pálení. Požár zasáhnul trávu na ploše přibližně 30 x 10 metrů. Hasiči jej zvládli do čtvrt hodiny. Vzniklá škoda je nulová.

15:07 Planý poplach – Strakoničtí profesionální hasiči vyjeli do Ellerovy ulice ve Strakonicích, kde byl ohlášen požár osobního auta. Jednalo se o osobní auto značky Land Rover, které stálo na vjezdu na kruhový objezd. Hasiči žádné příznaky hoření u auta nenašli. Kouř způsobila technická závada na turbodmychadle. Hasiči auto zajistili proti požáru odpojením akumulátoru a pod výfukem objevili na silnici olejovou skvrnu, kterou zlikvidovali sorbentem.

Územní odbor Tábor
tabor.png

Čtvrtek 30. března

19:19 Záchrana osoby – Profesionální jednotka z táborské stanice byla vyslána do Školní ulice v Táboře k záchraně osoby ze zaseknutého výtahu. Osobě se podařilo z výtahu vylézt ještě před příjezdem hasičů.

Pátek 31. března

6:54 Dopravní nehoda – V rámci mezikrajské výpomoci vyjeli profesionální hasiči ze stanice Tábor a jednotka SDH obce Chotoviny do Ješetic (Středočeský kraj) k ohlášenému požáru osobního auta. Průzkum na místě ukázal, že se jedná o dopravní nehodu, kdy auto sjelo ze silnice do místního potoka. Z auta se kouřilo, ale ne z důvodu požáru. Hasiči auto zajistili a v současné chvíli řeší drobný únik provozních kapalin.

Zpracovala: por. Ing. Vendula Matějů

HZS Jihočeský kraj