Přehled událostí HZS JČ 9.3 – 10.3 2017

Přehled událostí HZS JČ 9.3 – 10.3  2017
Územní odbor České Budějovice
Čtvrtek 9. března
3:45          Technický zásah – Suchovrbenská profesionální jednotka spolupracovala se ZZS v Českých Budějovicích v ulici J. Dobrovského u transportu pacienta do sanitky.
16:14        Požár – Bez vzniklé škody byl uzavřen požár balíku slámy, který uhasili v Týně nad Vltavou na Malé Straně místní profesionální hasiči.
Pátek 10. března
2:31           Technický zásah – Profesionální hasiči ze stanice Týn nad Vltavou odstranili v Albrechticích nad Vltavou ze silnice spadlou silnou větev.
5:30          Technický zásah – V Klavíkově ulici v Českých Budějovicích řešili místní profesionální hasiči vodu protékající z uzavřeného bytu. Hasiči uzavřeli přívod vody do bytu. Jeden ze sousedů měl náhradní klíče od bytu, hasiči za přítomnosti policistů vnikli dovnitř a našli prasklý přívod od myčky. Byt si pak do příjezdu majitele převzala Policie ČR.
7:24          Technický zásah – Profesionální jednotka ze stanice Týn nad Vltavou řeší společně se statikem a starostou obce v Dražíči spadlý štít u domu. Stav domu bude posuzovat statik. Na místě události není nikdo zraněn.

Územní odbor Český Krumlov
Čtvrtek 9. března
16:45        Dopravní nehoda – Profesionální hasiči ze stanice Český Krumlov vyjeli ve svém městě do části Nové Dobrkovice, kde osobní automobil značky Toyota Verso samovolně sjel na betonový taras nad potokem Polečnice. Toyota zůstala zadní částí viset nad potokem. Ještě před příjezdem hasičů se majitel auta pokoušel Toyotu vyprostit jiným osobním autem, ale bez úspěchu. Hasiči nejprve navijáky z cisterny havarované auto zajistili proti dalšímu pohybu. Následně jej podložili a nadzvedli vysokotlakými vaky. Zadní nápravu pak podložili dřevěnými trámky. Teprve poté bylo možné auto vytáhnout zpět na silnici.
Pátek 10. března
2:31           Technický zásah – V Kaplici U Dvořišťské silnice rozřezali a odklidili kapličtí profesionálové ze silnice dva spadlé stromy.
2:59           Technický zásah – Další spadlý strom odstranila ze silnice u obce Světlík profesionální jednotka ze stanice Frymburk.
6:05          Technický zásah – V Českém Krumlově na Latráně likvidovali místní profesionální hasiči následky dopravní nehody dvou osobních automobilů. Zdravotníci ZZS si převzali jednu zraněnou osobu. Hasiči zajistili místo nehody i oba havarované vozy. Krátce před sedmou hodinou ranní pak jednotka zásah ukončila, nehodu šetří Policie ČR.

Územní odbor Jindřichův Hradec
Čtvrtek 9. března
15:39        Technický zásah – V Suchdole nad Lužnicí na sídlišti 17. listopadu zajistili profesionální hasiči ze stanice Třeboň nouzové otevření dveří bytu.
22:50        Technický zásah – Stejný zásah provedli na žádost policistů také jindřichohradečtí profesionálové, a to na sídlišti Vajgar v Jindřichově Hradci.

Územní odbor Písek
                    Bez událostí

Územní odbor Prachatice
                    Bez událostí
Pátek 10. března
2:02          Technický zásah – Ve Vimperku ze silnice I/4 odklidili místní profesionální hasiči spadlý strom.
5:31           Technický zásah – Stejný zásah provedla také prachatická jednotka, a to v Mičovicích, části obce Klenovice.

Územní odbor Strakonice
Čtvrtek 9. března
8:29           Technický zásah – Pomoc s transportem pacienta z domu do sanitky a v nemocnici opět ze sanitky zajistila pro ZZS ve Strakonicích profesionální jednotka z místní stanice.
8:39           Technický zásah – Stejná jednotka pak vyjela ve Strakonicích do ulice Na Křemelce k odstranění spadlého stromu.
12:39        Technický zásah – Další zásah provedli strakoničtí profesionální hasiči v Mlýnské ulici ve Strakonicích. Jednalo se o nouzové otevření dveří bytu.

Územní odbor Tábor
Čtvrtek 9. března
4:44          Požár – Několik cisteren a výšková technika táborských profesionálních i dobrovolných hasičů bylo dnes krátce před pátou hodinou ranní vysláno v Táboře do sídelní jednotky Na Písecké, kde byl ohlášen požár střechy. Průzkum ukázal, že se jedná o požár v půdních prostorách bývalých kasáren. Hasiči celý objekt prošli, nikoho uvnitř nenašli. Hašení jednotky vedly jak z vnitřku objektu, kdy dostaly požár přibližně po dvaceti minutách pod kontrolu, tak i z vnějšku z automobilové plošiny. Požárem zasažený prostor měl nakonec rozměry přibližně 10 x 10 metrů. Okolo šesté hodiny pak hasiči začali s odvětráním zakouřené půdy. Po šesté hodině velitel zásahu postupně odesílal osádky jednotlivých vozů zpět na základny. V 6:54 hodin pak nahlásil na operační středisko, že požár je zcela zlikvidován. Požár způsobil škodu za 100 000,-, příčinu vzniku požáru šetří vyšetřovatel HZS ve spolupráci s Policií ČR.
Foto:      http://www.hzscr.cz/clanek/ranni-pozar-strechy-v-tabore-zpusobil-stotisicovou-skodu.aspx
6:32           Dopravní nehoda – V Tyršově ulici v Soběslavi se pod viadukt nevešel kamión. Následky nehody, která se obešla bez zranění, řešili místní profesionální hasiči. Provedli úklid vozovky.
10:41        Technický zásah – Do objektu bývalých kasáren Na Písecké v Táboře vyjeli táborští profesionální hasiči kvůli dohašení ohnisek, která se rozhořela po ranním požáru.
16:35        Technický zásah – V Sezimově Ústí v ulici Pod Vrbou snesli táborští profesionální hasiči na žádost ZZS pacienta do sanitky.
Pátek 10. března
9:13           Technický zásah – Na sídlišti 5. května v Bechyni si Policie ČR vyžádala spolupráci profesionálních hasičů ze stanic Tábor a České Budějovice při technickém zásahu.
9:48          Únik nebezpečných látek – Profesionální hasiči ze stanice Soběslav likvidují ve svém městě na náměstí Republiky provozní kapaliny uniklé na silnici. Hasiči na skvrnu o rozměrech přibližně 10 x 7 metrů použili sorbent.

Zpracovala: por. Ing. Vendula Matějů
HZS Jihočeský kraj