Přehled událostí HZS Jihočeského kraje 20.3 - 21.3 2017

Přehled událostí HZS Jihočeského kraje 20.3 - 21.3 2017
Územní odbor České Budějovice
Pondělí 20. března
6:05          Planý poplach – Profesionální hasiči ze stanice České Budějovice vyjeli do Lišova k ohlášenému požáru osobního automobilu. Když hasiči k autu přijeli, provedli průzkum a zjistili, že nehoří. Jednalo se o technickou závadu.
8:49          Technický zásah – Nebezpečně nakloněný strom rozřezali a odklidili v Husově ulici v Trhových Svinech místní profesionální hasiči.
10:48        Technický zásah – Českobudějovičtí profesionálové vnikli v Českých Budějovicích v ulici J. Š. Baara do uzavřeného bytu. Osobu uvnitř si převzala ZZS.
15:14        Technický zásah – Další nouzové otevření dveří bytu provedla tatáž jednotka také v Lipenské ulici v Českých Budějovicích. Za zabouchnutými dveřmi zůstalo malé dítě.
15:31         Technický zásah – Do třetice zasahovala českobudějovická profesionální jednotka u nouzového otevření dveří bytu v Kališnické ulici v Českých Budějovicích.
18:36        Planý poplach – Profesionální i dobrovolní hasiči z Týna nad Vltavou vyjeli k ohlášenému požáru bytu v ulici U Zastávky v Týně nad Vltavou. Průzkum ukázal, že v bytě v prvním patře domu nehoří, ale že majitelka připálila potraviny na sporáku. Ženu si převzali zdravotníci ZZS. Hasiči zakouřený byt odvětrali.
23:16        Technický zásah – V Týně nad Vltavou, části obce Nuzice pak týnští profesionální hasiči pomohli s vytažením sanitky, která zapadla v těžkém terénu.
Úterý 21. března
6:06          Dopravní nehoda – Úklid vozovky po dopravní nehodě, která se stala na výjezdu z Trhových Svinů ve směru na Něchov, zajistili profesionální hasiči z trhosvinenské stanice. Hasiči likvidovali následky střetu osobního a nákladního automobilu. U nehody jednotka HZS spolupracovala s Policií ČR a ZZS, která na místě ošetřila jednu zraněnou osobu.

Územní odbor Český Krumlov

Územní odbor Jindřichův Hradec
Pondělí 20. března
9:33           Dopravní nehoda – K dopravní nehodě ohlášené s nutností vyproštění zraněných osob vyjela na silnici č. 34 na přeložku u Třeboně profesionální jednotka z třeboňské stanice. Jednalo se o nehodu osobního automobilu značky Peugeot, jehož řidička sjela ze silnice za svodidla a převrátila auto na střechu. V době příjezdu hasičů byla řidička i její spolujezdec z auta venku, vyproštění nebylo nakonec potřeba. Třeboňská jednotka provedla u havarovaného auta protipožární opatření, z vozidla neunikaly žádné provozní náplně. Po příjezdu záchranné služby lékař ošetřil oba pasažérů a převezl je na prohlídku do nemocnice. Nehodu na místě šetřila Policie ČR.

Územní odbor Písek

Územní odbor Prachatice
Pondělí 20. března
11:02        Dopravní nehoda – Na silnici č. 141 před Libínským Sedlem ve směru od Prachaticích havaroval osobní automobil značky Renault Clio. Řidič Renaultu narazil do nákladního auta. Po střetu z něj vytekl motorový olej, který profesionální hasiči z prachatické stanice ze silnice vyčistili sorbentem.

Územní odbor Strakonice
Pondělí 20. března
8:03          Dopravní nehoda – V Dražejově likvidovali profesionální hasiči ze stanice Strakonice následky nehody osobních aut továrních značek VW Golf a Škoda Yeti. Strakonická jednotka zajistila místo nehody, odpojila u aut akumulátory a vyteklý motorový olej na silnici zasypala sorbentem. Do příjezdu policistů pak hasiči řídili provoz na komunikaci. Po zadokumentování nehody Policií ČR byl odtlačen do vedlejšího autoservisu a Škoda byla vytažena ze zdemolované čekárny zastávky autobusu a naložena na odtahovou službu. Jednotka pak vozovku uklidila a vrátila se na základnu.

Územní odbor Tábor

Zpracovala: por. Ing. Vendula Matějů