Přehled událostí HZS Jihočeského kraje 22.3 – 23.3 2017

Přehled událostí HZS Jihočeského kraje 22.3 – 23.3  2017
Územní odbor České Budějovice

Středa 22. března
9:15           Technický zásah – Profesionální jednotka ze stanice Trhové Sviny vyjela do obce Svatý Ján nad Malší k nouzovému otevření dveří bytu. Po příjezdu na místo majitel sdělil, že vstupní dveře jsou nezamčené, pouze zabouchnuté. Na druhé straně domu hasiči našli pootevřené okno na mikroventilaci. To hasiči otevřeli pouhým zatlačením na rám okna a majitel se tudy dostal dovnitř.
18:50        Požár – Bez vzniklé škody byl uzavřen požár odpadu v kamenném koši, který hořel v Českých Budějovicích na nám. Přemysla Otakara II. Požár uhasila českobudějovická profesionální jednotka.
Čtvrtek 23. března
7:39           Technický zásah – Transport pacienta do sanitky zajistila na Sídlišti v Trhových Svinech pro ZZS místní profesionální jednotka.
8:18           Technický zásah – Českobudějovičtí profesionální hasiči provedli ve Větrné ulici v Českých Budějovicích nouzové otevření dveří bytu.
10:21        Technický zásah – Stejný zásah provedla tatáž jednotka také v Jírovcově ulici v Českých Budějovicích.

Územní odbor Český Krumlov
Středa 22. března
8:04          Únik nebezpečných látek – Vyteklou naftu vyčistila ze silnice č. 39 v Horní Plané na výjezdu na Volary profesionální jednotka ze stanice Frymburk. Hasiči na přibližně stometrovou skvrnu použili sorbent.
11:31         Dopravní nehoda – V Českém Krumlově na Plešivci v ulici 5. května zasahovala místní profesionální jednotka u dopravní nehoda osobního automobilu značky Peugeot Partner. V době příjezdu hasičů u nehody již zasahovala ZZS, která měla v péči dvě dospělé osoby a dvě děti. Zasahující hasiči auto zajistili protipožárním opatřením a po vyšetření policistů bylo vozidlo převráceno na kola a odtaženo mimo komunikaci.
16:36        Dopravní nehoda – Dvě osoby ošetřili a odvezli do nemocnice zdravotníci po dopravní nehodě, která se stala u Dolního Třebonína. Jednalo se o střet osobních automobilů továrních značek Seat Alhambra, VW Golf a Škoda Favorit. Zasahující jednotka z českokrumlovské stanice nikoho nevyprošťovala. Hasiči zajistili havarovaná auta protipožárním opatřením, uklidili osobní věci řidičů, které předali policistům, a po ukončení jejich šetření uklidili ze silnice vyteklé provozní kapaliny.

Územní odbor Jindřichův Hradec
Pondělí 20. března
9:33           Dopravní nehoda – K dopravní nehodě ohlášené s nutností vyproštění zraněných osob vyjela na silnici č. 34 na přeložku u Třeboně profesionální jednotka z třeboňské stanice. Jednalo se o nehodu osobního automobilu značky Peugeot, jehož řidička sjela ze silnice za svodidla a převrátila auto na střechu. V době příjezdu hasičů byla řidička i její spolujezdec z auta venku, vyproštění nebylo nakonec potřeba. Třeboňská jednotka provedla u havarovaného auta protipožární opatření, z vozidla neunikaly žádné provozní náplně. Po příjezdu záchranné služby lékař ošetřil oba pasažérů a převezl je na prohlídku do nemocnice. Nehodu na místě šetřila Policie ČR.
Úterý 21. března
11:21         Dopravní vozovky – Jindřichohradečtí profesionálové vyjeli v Jindřichově Hradci k dopravní nehodě osobního automobilu Škoda Felicia a nákladního auta Iveco. Nehoda se obešla bez zranění a bez úniku provozních kapalin. Hasiči nemuseli zasahovat.
Středa 22. března
13:13         Technický zásah – Třeboňští a dačičtí profesionálové spolupracovali v rámci mezikrajské výpomoci v obci Dolní Vilímeč, kde odstraňovali strom nebezpečně nakloněný nad telefonními dráty.
Čtvrtek 23. března
8:36           Technický zásah – Profesionální hasiči ze stanice Jindřichův Hradec vyjeli do Kardašovy Řečice, kde v Palackého ulici zajišťují stavební konstrukcí jedné z nemovitostí. Zásah je na žádost starosty obce.

Územní odbor Písek
Středa 22. března
9:32           Technický zásah – Operační středisko HZS Jihočeského kraje vyslalo jednotku profesionálních hasičů ze stanice Milevsko do obce Chyšky odstranit spadlý strom ze silnice č. 123/cca jeden kilometr ve směru Květuš - Nadějkov. Po dojezdu na místo jednotka spadlý strom, bránící v průjezdu jedním jízdním pruhem, rozřezala motorovou pilou a odklidila.
18:19         Technický zásah – V Kollárově ulici v Písku zajistili místní profesionální hasiči nouzové otevření dveří bytu.
22:52        Technický zásah – Stejný zásah provedla tatáž jednotka také v ulici V Portyči v Písku.

Územní odbor Prachatice
Středa 22. března
7:42          Planý poplach – K ohlášenému požáru chaty vyjeli do Mahouš profesionální hasiči ze stanice Prachatic a dobrovolní hasiči obce Netolice. Ukázalo se, že se jedná o požár kredence, požár je beze škody.
10:34        Dopravní nehoda – Jednu zraněnou osobu odvezla ZZS do nemocnice po dopravní nehodě, která se stala u Předslavic u odbočky na Tvrzice. Jednalo se o střet dvou osobních automobilů. Zasahující profesionální hasiči ze stanice Prachatice zajistili obě auta protipožárním opatřením. Jedno z vozů pak pomohli naložit na vůz odtahové služby. Zásah pak ukončili úklidem vozovky od vyteklých provozních kapalin.

Územní odbor Strakonice
Středa 22. března
17:32        Technický zásah – Transport pacienta do sanitky zajistila pro ZZS v obci Vodňany, části obce Čavyně profesionální jednotka z vodňanské stanice.
Čtvrtek 23. března
8:32           Technický zásah – Ve Strakonicích v ulici Na Křemelce ořezávají strakoničtí profesionálové nebezpečně nahnuté stromy.
9:19           Planý poplach – Elektrická požární signalizace ohlásila požár v objektu supermarketu v Ellerově ulici ve Strakonicích. Jednalo se o planý poplach.

Územní odbor Tábor
                    Bez událostí
Čtvrtek 23. března
10:41        Technický zásah – Společně se ZZS vnikli táborští profesionální hasiči do rodinného domu v obci Vlčeves. Osobu uvnitř si převzali zdravotníci.

Zpracovala: por. Ing. Vendula Matějů
HZS Jihočeský kraj