Při nehodách v Jihočekém kraji zemřelo hned několik motorkářů

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Při nehodách v Jihočekém kraji zemřelo hned několik  motorkářů
Než začne skutečný podzim se svým typickým počasím, využilo ještě mnoho motorkářů teplé slunečné sny a vyrazilo na jihočeské silnice. Bohužel ne vždy skočily jejich cesty šťastně.

Již ve středu 27.9. 2017  zemřeli dva motorkáři u dopravní nehody u Semic na Písecku,další tragická nehoda motorkáře se stala v pátek 29. září 2017 u obce Přísečná na Českokrumlovsku.
Ke střetu osobního auta s motorkou vyjeli v 13:40 hodin profesionální hasiči ze stanice Český Krumlov. Ihned po příjezdu k nehodě začali resuscitovat těžce zraněnou osobu, v oživování následně pokračovali zdravotníci ZZS. I přes jejich veškerou péči zraněná osoba následkům nehody podlehla. Hasiči zároveň museli uhasit motorku, která po nárazu začala hořet. Velitel zásahu si dále vyžádal členy posttraumatického týmu HZS Jihočeského kraje po poskytnutí první psychické pomoci na místě nehody, k nehodě vyjela také psycholožka ZZS Jihočeského kraje. Okolo 16. hodiny hasiči ukončili likvidační práce a vrátili se na své základny. Nehodu na místě šetřila Policie ČR.

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj