Při požáru hasiči použili systém Cobra

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

29.06.2019 | Chýnov/Jihočeský kraj
Při požáru hasiči použili systém Cobra

Ve čtvrtek přijalo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje v 18:46 hodin informaci o požáru bývalých stájí pro prasata v Chýnově, části obce Dobronice u Chýnova.

K požáru vyjeli táborští profesionální i dobrovolní hasiči, poplach byl vyhlášen také chýnovské dobrovolné jednotce. Celkem byly k požáru vyslány osádky pěti cisteren.

Hasiči na místě průzkumem zjistili, že hoří dvě bývalé stáje pro prasata (z celkových čtyř určených k demolici), kdy požár se dále přenesl i na suchou trávu v těsné blízkosti. Rozsah požáru byl odhadnut přibližně na 4 800 m2. Zasahující jednotky nejprve odpojily budovy od přívodu elektrické energie a okamžitě zahájily hašení - vytvořily dopravní vedení se dvěma útočnými proudy. Zásah hasiči vedli v dýchací technice. Když přijela chýnovská dobrovolná jednotka, určil velitel zásahu, že vytvoří další dva útočné proudy na likvidaci požáru druhé budovy. Táborští dobrovolní hasiči pak doplňovali vodu do zasahujících cisteren.

V průběhu hašení hasiči zjistili, že likvidace požáru vně objektu není úplně efektivní. Mezistropní prostor jedné z hořících budov se vodním proudem nedařilo hasit, proto velitel zásahu rozhodnul o použití řezacího a hasicího zařízení Cobra. Teprve pak se podařilo požár dostat pod kontrolu.

Po lokalizaci požáru hasiči rozbrali střešní konstrukce a prolévali vodou. Úplná likvidace požáru nastala ve 20:34 hodin. Závěrečný průzkum jednotka vedla termokamerou.
Požár je bez vzniklé škody, příčina vzniku je v šetření.
Zdroj: HZS Jihočeského kraje