Při požáru ubytovny v Kaplici bylo evakuováno 10 osob

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Při požáru ubytovny v Kaplici bylo evakuováno 10 osob

V neděli ,9. září 2018,  minutu před 23. hodinou přijali hasiči na Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje zprávu o požáru v penzionu v Linecké ulici v Kaplici.

AA.jpg

evakuace-1.jpgK požáru vyjeli profesionální hasiči z kaplické stanice. Ohnisko požáru našli na balkóně v druhém patře, kde hořel plastový květináč. Mezitím se z penziónu samoevakuovalo 8 osob, další dvě osoby hasiči vyvedli ven.

zdravi1.jpgJednu osobu si převzala ZZS s podezřením na nadýchání se. Požár hasiči rychle uhasili. Následoval průzkum celého objektu, který byl proveden termokamerou.

penize-skody2.jpgZásah jednotka ukončila až po půlnoci, kdy byl celý penzión řádně odvětrán. Vzniklá škoda činí 10 000,-, hodnota uchráněného majetku je 4 000 000,-. Příčinu vzniku požáru šetří vyšetřovatel HZS ve spolupráci s Policií ČR.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj