Přibývají požáry v přírodě

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

26.03.2021 | Jihočeský kraj
Přibývají požáry v přírodě

Končí zima a tak jako každý rok se ve statistikách HZS Jihočeského kraje začínají více objevovat požáry v přírodě. Za čtvrtek 25. března jsme zasahovali "zatím jen" u čtyř takových požárů, ale ve srovnání s předchozími dny a týdny je to nárůst jistě znatelný.

12:41         Požár – Čtyři jednotky hasičů zasahovaly u Jetětic, kde byl krátce před 13. hodinou ohlášen požár lesa. Operační středisko na místo vyslalo profesionální jednotku ze stanice Milevsko a vyhlásilo poplach pro jednotky SDH obcí Jetětice, Bernartice A Podolí I. Jednalo se o požár mladých stromků, a to na ploše přibližně 100 x 50 metrů. Hasiči dostali požár pod kontrolu za necelou půlhodinu hašení. Úplná likvidace požáru byla velitelem zásahu nahlášena v 17:14 hodin. Požár způsobil škodu za 80 000,-, příčina vzniku požáru je v šetření.

13:14         Požár – Profesionální jednotka ze stanice Křemže likvidovala v Křemži v ulici Olešnice požár trávy. Hořící trávu na ploše přibližně 40 x 20 metrů hasiči uhasili jedním C proudem. K požáru se dostavila také jednotka SDH obce Křemže – Chmelná, která zajistila doplňování vody do cisterny profesionálních hasičů. Požár je beze škody.

13:17          Požár – Jindřichohradečtí profesionální a dobrovolní hasiči zasahovali ve svém městě části obce Otín u požáru suché trávy. Požár zasáhnul plochu přibližně 10 x 10 metrů. Hasiči jej uhasili za necelou půlhodinu. Vzniklá škoda je nulová.

18:49         Požár – Na základě ohlášení městské policie dohašovali jindřichohradečtí profesionální hasiči v Jindřichově Hradci v Jáchymově ulici doutnající ohniště. Požár je beze škody.

Zdroj: HZS Jihočeského kraje