Ranní nehody zkomplikovaly provoz na jihočeských silnicích

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

05.03.2021 | Jihočeský kraj
Ranní nehody zkomplikovaly provoz na jihočeských silnicích

5.3.2021 Opětovné zimní počasí zkomplikovalo ranní provoz na silnicích v Jihočeském kraji. Hasiči zasahovali u tří nehody, z nichž jedna skončila tragicky.

Vážná dopravní nehoda se stala krátce před šestou hodinou ranní ve Vimperku. K nehodě, ohlášené jako střet osobního auta a kamiónu, vyjela v 5:58 hodin na silnici I. třídy č. 4 do místa zvaného Pod Sklářským vrchem profesionální jednotka ze stanice Vimperk. Průzkum na místě nehody ukázal, že v osobním voze značky Audi, zůstal zaklíněný zraněný řidič. Velitel zásahu ihned rozhodnul o zahájení vyprošťování. K tomu nakonec nedošlo. Lékař ZZS u řidiče konstatoval smrt. Hasiči zajistili místo nehody i oba havarované dopravní prostředky. Nehodu si následně převzala Policie ČR k šetření. Hlavní tah na Strážný byl kvůli nehodě hodiny uzavřen, okolo 10. hodiny byl provoz obnoven alespoň kyvadlově.

U Kamenného Újezdu zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému u dopravní nehody osobního auta a kamiónu. Informaci o nehodě přijali hasiči na tísňovou linku v 6:26 hodin. K nehodě byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Český Krumlov. Při střetu osobního auta a kamiónu utrpěly zranění tři osoby. Českokrumlovská jednotka nevyprošťovala, všechny tři zraněné si převzali zdravotníci ZZS. Hasiči zajistili místo nehody a zabezpečili havarované vozy proti vzniku požáru a provedli kontrolu úniku provozních kapalin. Nehodu šetřila Policie ČR. Poté českokrumlovská jednotka dokončila úklid vozovky.

Profesionální jednotka ze stanice Třeboň vyjela krátce před 9. hodinou společně s jednotkou SDH obce Suchdol nad Lužnicí k Chlumu u Třeboně, části obce Mirochov, kde havaroval autobus. Hasiči na místě zjistili, že v autobuse cestovaly tři osoby a nikdo z nich nebyl nijak zraněn. Autobus byl částečně na silnici, částečně v příkopu. Vyproštění pomocí cisterny nestačilo, velitel zásahu si povolal posilovou jednotku – vyprošťovací automobil z jindřichohradecké stanice. V 9:50 hodin bylo na operační středisko velitel zásahu nahlášeno, že autobus je bez jakéhokoli poškození vyproštěn zpět na silnici. U nehody hasiči spolupracovali s Policií ČR.

Zdroj: HZS Jihočeského kraje