Ranní požár truhlárny v Protivíně

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

15.01.2020 | Protivín/ Jihočeský kraj
Ranní požár truhlárny v Protivíně

Škodu ve výši 500 000,- zatím vyčíslil vyšetřovatel HZS po požáru v truhlárně, která hořela dnes (15. ledna) v brzkých ranních hodinách v ulici M. Krásové v Protivíně.

K požáru vyjeli v 4:49 hodin profesionální hasiči ze stanic Vodňany a Písek, poplach byl vyhlášen také pro jednotku místních dobrovolných hasičů. U požáru zasahovalo nakonec 5 cisteren a automobilový žebřík.
Hasiči likvidovali požár v budově briketárny, nad kterou v půdním prostoru hořely uskladněné piliny a zásobník. Zasahujícím jednotkám se podařilo požár dostat rychle pod kontrolu. Již v 5:18 hodin velitel zásahu hlásil lokalizaci požáru s tím, že se podařilo zabránit rozšíření požáru do dalších budov truhlárny.
Dohašovaní pak hasičům zabralo další hodiny. Hasiči pečlivě měřili okolní objekty termokamerou, rozebírali a dohašovali veškerá ohniska briketárny, a to včetně technologie odsávání, ve kterém byly také hořící piliny. Zcela uhašen byl požár krátce před 9. hodinou dopolední.
V briketárně nikdo nebyl, nemáme hlášené žádné zraněné osoby. Vyšetřovatelé vyloučili několik vyšetřovacích verzí, tou nejpravděpodobnější příčinou vzniku požáru, se kterou nyní pracují, je technická závada.
Zdroj: HZS Jihočeského kraje