Ranní požáry na jihu Čech

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

06.01.2020 | Jihočeský kraj
Ranní požáry na jihu Čech

První lednové pondělí vyjeli jihočeští profesionální hasiči hned k několika požárům.

Profesionální jednotka ze stanice Týn nad Vltavou vyjela krátce před půl čtvrtou ranní do Hluboké nad Vltavou, části obce Kostelec, kde byl ohlášen požár chaty. Zároveň byl vyhlášen poplach pro jednotky SDH obcí Hluboká nad Vltavou, Kostelec a Dolní Bukovsko. Když hasiči k požáru přijeli, byla chatka o půdorysu 5 x 5 metrů v plamenech. Hasiči ihned zahájili průzkum a hasební práce. Zjistili, že uvnitř chatky, částečně zděné, částečně dřevěné, nikdo není. Vynesli ven dvě desetikilové propanbutanové láhve a dva kanystry. Po 40 minutách velitel zásahu nahlásil lokalizaci – požár je pod kontrolou zasahujících hasičů. Zcela uhašena byla chata krátce po půl šesté ranní. Po úplném dohašení na požářiště nastoupil vyšetřovatel HZS, který stanovil výši vzniklé škody na 800 000,-, hodnota uchráněného majetku činí 200 000,-. Příčina vzniku požáru je v šetření.

K dalšímu požáru domu byla českobudějovická profesionální jednotka vyslána v 5:31 hodin v Českých Budějovicích do ulice J. Dietricha. Průzkum ukázal, že v neobydleném domě hoří dvě ohniska odpadu. Hasiči místa prolili vodou. Vzniklá škoda je nulová.

Třetí požár v řadě likvidovali od 6:19 hodin profesionální hasiči z českobudějovické i suchovrbenské stanice v Dlouhé ulici v Českých Budějovicích, kde hořela trafostanice. Hasiči vnikli dovnitř násilně a požár již malého rozsahu uhasili. Na místo byla povolána pohotovostní služba firmy E-on. Požár je v šetření.

Požár řešili také táborští profesionální hasiči, a to v ulici Kpt. Nálepky v Táboře. Zde byl po půl desáté dopolední ohlášen požár osobního auta značky Ford Focus. Uhašení požáru hasičům zabralo více než půlhodinu s tím, že požár zničil nejenom Ford, ale zasáhnul i další dvě vedle stojící auta značek Škoda Octavia a VW Golf. Výše vzniklé škody a příčina vzniku požáru zatím nebyly stanoveny.
Zdroj: HZS Jihočeského kraje