Ráno plné nehod

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

15.02.2022 | Jihočeský kraj
Ráno plné nehod

Šest nehod řešili jihočeští hasiči dnes v ranních nebo dopoledních hodinách. Jestli za zvýšeným počem stála námraza na vozovkách, nepozornost řidičů či jiná okolnost, je předmětem šetření policistů.

Na silně namrzlé komunikaci se dnes v ranních hodinách u obce Bílsko střetly dva osobní automobily. K nehodě vyjely v 8:24 hodin všechny složky integrovaného záchranného systému, z jednotek požární ochrany to byli profesionální hasiči ze stanice Vodňany. Při střetu vozů továrních značek VW Sharan a Škoda Fabia utrpěly zranění tři osoby. Zasahující hasiči nemuseli nikoho vyprošťovat. Pomohli zdravotníkům ZZS s transportem zraněných do sanitek. Zároveň zajistili jak místo nehody, tak havarované vozy. Komunikace byla zprůjezdněna krátce po 10. hodině.

Další nehoda se stala v Kaplici v ulici Na Vyhlídce, kde došlo ke střetu nákladního auta s osobním. Informaci o nehodě hasiči přijali v 9:50 hodin s tím, že se jedná o nehodu s nutností vyproštění zraněných osob. Kaplická profesionální jednotka pak průzkumem na místě nehody zjistila, že dveře osobního auta jdou otevřít. Jeden z cestujících vystoupil sám, hasiči pak pomohli zraněné paní, kterou uložili na vakuová nosítka a transportovali do vrtulníku LZS. Současně se záchrannými pracemi provedli nezbytné zajištění proti vzniku požáru a kontrolu úniku provozních kapalin. Nehodu šetřila Policie ČR. Provoz na silně frekventované komunikaci byl obnoven okolo půl dvanácté.

Další nehody se staly ve Starých Prachaticích, kde byl sražen divočák, v Mokrém se nehoda obešla bez zranění, dvě auta se srazila ve Zvěroticích a úklid vozovky zajistili hasiči po nehodě osobního vozu u Zvotok.

Zdroj: HZS Jihočeského kraje