Šest jednotek vyjelo do Předslavic k požáru domu

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

07.03.2020 | Předslavice/ Jihočeský kraj
Šest jednotek vyjelo do Předslavic k požáru domu
Zatím bez určené příčiny byl uzavřen požár, ke kterému došlo v bytovém domě v Předslavicích.

Požár, resp. kouř linoucí se z oken bytu ve druhém patře, byl na tísňovou linku nahlášen, ve čtvrtek 5. března v 11:23 hodin.
Do Předslavic byly vyslány profesionální jednotky ze stanic Strakonice a Vodňany, svolány byly jednotky SDH obcí Předslavice, Volyně, Čepřovice a Vlachovo Březí. Hasiči průzkumem našli ohnisko požáru v kuchyni bytu. Zasažen byl prakticky veškerý nábytek. Přibližně po čtvrthodině hasiči dostali požár pod kontrolu. Velitel zásahu hlásil lokalizaci požáru v 11:55 hodin. Úplná likvidace požáru nastala přibližně o hodinu později. Celý byt byl následně odvětrán.
Ze zasaženého bytu a i dalších bytů hasiči nemuseli nikoho evakuovat, nemáme hlášené žádné zraněné osoby.
Vzniklá škoda činí 300 000,-.
Zdroj: HZS Jihočeského kraje