Šest zraněných na sjezdu dálnice D3 u Plané nad Lužnicí

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

05.04.2017
Šest zraněných na sjezdu dálnice D3 u Plané nad Lužnicí

V pondělí, 3.4. 2017, v 6:47 hodin přijalo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje informaci o dopravní nehodě, která se stala v Plané nad Lužnicí na sjezdu na dálnici D3 ve směru z Českých Budějovic do Prahy.
oo.jpg

K nehodě vyjeli z obou směrů dálnice profesionální hasiči ze stanic Tábor a Soběslav. Po průzkumu na místě nehody velitel zásahu podal na operační středisko zprávu, že se jedná o nehodu dvou osobních automobilů továrních značek Škoda Felicia a Opel Meriva. Ve Felicii cestovalo 5 osob, všechny byly zraněny. V Opelu jela pouze řidička a spolujezdec. Ten vyváznul bez zranění, zranění řidičky byla natolik vážná, že byla do nemocnice transportována letecky.
o.jpg
Zasahující hasiči zajistili místo nehody a zraněné řidičce do příjezdu ZZS poskytovali předlékařskou pomoc. Zároveň natáhli vysokotlaký proud, kterým uhasili motorový prostor Felicie. Po ukončení záchranných prací krátce před půl osmou odjela soběslavská jedntoka zpět na základnu. U nehody zůstali táborští hasiči, kteří si vyžádali posilovou jednotku z táborské stanice na asistenci při naložení zničených aut na vůz odtahové služby a úklid vozovky. Celý zásah byl pro hasiče ukončen po půl deváté dopolední.
oooo.jpg
Nehodu na místě šetřila Policie ČR.

Vendula Matějů

HZS Jihočeský kraj