Škoda po požáru auta v Českých Budějovicích šla do desetitisíců

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

03.09.2020 | České Budějovice/ Jihočeský kraj
Škoda po požáru auta v Českých Budějovicích šla do desetitisíců

Osm minut po osmé hodině ranní přijalo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje informaci o požáru osobního auta v Českých Budějovicích.

Do ulice E. Beneše vyjely obě českobudějovické profesionální jednotky, a to že stanic České Budějovice i Suché Vrbné. Ta vzhledem ke své lokalitě byla u požáru jako první. Velitel po průzkumu podal zprávu, že hoří osobní auto značky Renault Thalia ve svém motorovém prostoru. Hasiči na likvidaci požáru nasadili vysokotlaký proud, kterým požár během několika minut uhasili. I přes jejich rychlý zásah činí vzniklá škoda 40 000,-. Po úplné likvidaci požáru hasiči obou jednotek odtlačili auto na okraj silnice a zásah ukončili. Příčina vzniku požáru je v šetření.
Zdroj: HZS Jihočeského kraje