Škoda po požáru pily přesáhla milión korun

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Škoda po požáru pily přesáhla milión korun

pozatr.jpg
Profesionální hasiči ze stanice Strakonice a dobrovolní hasiči obce Střelské Hoštice byli dnes ,26. března 2019, v brzkých ranních hodinách povoláni do Střelských Hoštic, kde byl ohlášen požár na místní pile.

wwww.jpg

V rámci mezikrajské výpomoci si jihočeští operační důstojníci přes operační středisko HZS Plzeňského kraje vyžádali mezikrajskou výpomoc – do Střelských Hoštic přijela profesionální jednotka ze stanice Horažďovice. Hasiči museli do areálu pily vniknout násilně. Požárem byla zasažena pásová pila, a to téměř v plném rozsahu včetně přístřešku, pod kterým katr stál.

wwwwww.jpg

Hasiči požár dostali rychle pod kontrolu, čímž zabránili jeho rozšíření na uskladněné dřevo. Po uhašení pily pak byly místním nakladačem rozhrabovány piliny okolo shořelého katru. Jejich dohašením hasiči vyloučili možná skrytá ohniska.

ww.jpg

Úplnou likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil v 6:26 hodin. Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody na 1 200 000,-, hasiči svým zásahem uchránili další majetek v hodnotě 2 000 000,-. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj